Temizleme, gerçekleştirilmesi gereken mekanik bir görevden çok daha fazlasıdır. Temizlik ürünlerinin organizasyonunda ve seçiminde incelik gerektiren bir sanattır. Deneyimli ev hanımları, inatçı lekeleri çıkarmak için en iyi hangi ürünü kullanacaklarını bilirler. Bu amaçla, az bilinen bazı ipuçları, çamaşır makinenizi temizlerken sizi şaşırtabilir.

Temiz, lekesiz ve kötü kokulardan arınmış bir çamaşıra sahip olmak için çamaşır makinesinin bakımını yapmak gerekir. Bunun için düzenli ve titiz temizlik şarttır. Bunu, genellikle bulaşıkları temizlemek için kullanılan günlük bir ürünle nasıl başaracağınızı öğrenin.

Çamaşır makinesinde bulaşık makinesi tabletleri

Bulaşık makinesi tabletleri

Çamaşır makinenizin ömrünü uzatmak için düzenli olarak uygun şekilde temizlemeniz önemlidir . Bu amaçla piyasada çok sayıda ürün bulunmaktadır ancak bunların etkinliği her zaman garanti edilmez. Bulaşık makinesi tabletleri, kullanımı bulaşık yıkamakla sınırlı kalmaması gereken ürünlerdir.

Ve haklı olarak, temizleme ve yumuşatma özelliklerine sahip deterjanlar içerirler. Çözünmüş tablet içeren solüsyona batırılmış mikrofiber bez ile çamaşır makinenizin tamburunu ovalayarak kir kalıntılarını ve içeride çoğalan küfü yok etmiş olursunuz. Ayrıca, kireç önleyici özellikleri ile bilinen tabletlerde bulunan tuz, tambur içinde kireç birikmesini önlemeye yardımcı olur. Cihazınızı yağdan arındırmak için ağartıcıyı, zehirli, kirletici, sağlığa zararlı ve dahası çok etkili olmayan geleneksel ev ürünlerini unutun. Bulaşık makinesi tableti güçlü, çok amaçlı bir temizleyicidir.

Bunu yapmak için, aşağıdaki iki yöntemden birini izlemeniz yeterlidir:

çamaşır makinesi 21

  1. Çamaşır makinenizi içine bulaşık makinesi tabletleri atarak temizleyin

Cihazınızın durumuna göre bir veya iki tableti çamaşır makinenize atın ve 60 derece sıcaklıktaki bir programda boş olarak çalıştırın. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra makinenizi açın ve birkaç dakika açık bırakın. Makinenizin sadece temiz olmakla kalmayıp içinde çoğalan küf ve bakterilerden de kurtulduğunu göreceksiniz.

Çamaşır makinesi kauçuk conta.

  1. Çamaşır makinenizi bulaşık makinesi tabletlerinden temizlemek için bir çözüm yapın

Bunu yapmak için, makinenizin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak bir veya daha fazla tableti bir kap su içinde çözmeniz yeterlidir. İçine bir mikrofiber bez batırın ve makinenizin tamburunu silin. Herhangi bir köşeyi unutma! Kauçuk conta dahil her şey içinden geçmelidir.

Eski bir diş fırçasını alıp makinenin her bir parçasını kuvvetlice fırçalayabilirsiniz. Kalıntıları mikrofiber bez veya süngerinizle çıkarın.

İşiniz bittiğinde, makinenin düzgün bir şekilde kuruması ve bakterilerin tekrar üremesini ve kokuların oluşmasını önlemek için tek yapmanız gereken kapıyı açık bırakmaktır.

  1. Makinenizin deterjan çekmecesinin imdadına tabletler

Fark etmemiş olabilirsiniz, ancak çekmeceniz güçlü kokuyor. Deterjan muhtemelen orada birikiyor. Temizlemezseniz, makine contası veya tambur ile aynı akıbete uğrayabilir.

Mikrofiber bezinizi veya süngerinizi alın ve tablet ve su karışımına batırın. Deterjan kalıntılarını ve zamanla ve yıkamadan oluşan küfü gidermek için çekmeceyi iyice ovun. Çekmece temizlendikten sonra havayla kurutmayı veya temiz, kuru bir bezle silmeyi unutmayın.

Çevreye ve bütçenize saygılı temizlik için ev yapımı kimyasalsız doğal ürünleri tercih edin. Bu aktivite ekonomik olmasının yanı sıra eğlenceli de olabilir. Örnek temizlik için ev yapımı, sıfır atık, biyolojik olarak parçalanabilir gibisi yoktur. Tabletlerinizi parfümlemek için birkaç damla zambak, lavanta, okaliptüs veya limon esansiyel yağı ekleyebilirsiniz.

Bulaşık makinesi tabletleri kesinlikle evin her yerinde temel bir malzemedir.

ev