Temizleme tabletleri sadece bulaşık makinesinde kullanılmaz. Çamaşır makinesinden sıhhi tesisleriniz aracılığıyla duvarlarınıza kadar, evdeki her şeyi temizlemek için günlük olarak gerekli hale gelen bu tabletlerin çoklu kullanımlarını keşfedin.

Yağla savaşan, lekeleri çıkaran ve bakterileri yok eden bileşenlerle yapıldıkları göz önüne alındığında, asıl amaçlarından saptırılmaları şaşırtıcı değildir. İşte bulaşık makinesi tabletlerinin altı beklenmedik kullanımı. Bağımlısı olacaksınız, garanti ediyoruz!

Bulaşık makinesi tabletlerinin şüpheli kullanımları nelerdir?

Bulaşık makinesi tabletlerini  bulaşık makineniz dışında birçok yerde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz  ? Bunca zaman, bu kompakt temizlik ürünlerinin az bilinen kullanımları hakkında hiçbir şey bilmediğiniz ortaya çıktı.

Bulaşık makinesi tabletleri

  • Klozeti bulaşık makinesi tabletiyle beyazlatın

Tuvalet temizliği için özel olarak üretilmiş binlerce ürün var ama pahalı ürünlere para harcamak yerine bulaşık makinesi tabletini  klozete  atın , çözünmesine izin verin ve bir ovma fırçası kullanın. En iyi sonucu elde etmek için sıcak su dökün ve yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından gıcırtılı temiz bir kase elde etmek için tuvaleti yıkayın.

Tuvalet kasesini temizleyin

  • Çamaşır makinesinin tamburunu bulaşık makinesi tableti ile yıkayın

Çamaşır makinenizin tamburunun çamaşırlarınızı düzenli olarak yıkadığınız için temiz olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün, çünkü gerçek çok farklıdır: zamanla kir ve küf birikir ve cihazınızı tıkar. İçinde sadece bir bulaşık makinesi tableti varken çamaşır makinenizi yüksek devirde çalıştırın. Çamaşır makineniz kirden kurtulacak ve temiz kokacaktır.

Çamaşır makinesini temizleyin

  • Bir bulaşık makinesi tableti ile duvarlardan ve zeminlerden mum boya ve işaret izlerini kaldırın

Sıcak su dolu bir kovaya bulaşık makinesi tabletini atın ve çözünmesi için zaman verin. Ardından, bir süngeri solüsyonla nemlendirin ve üzerine karalanmış yüzeyleri silin.  Leke özellikle inatçıysa ,  kovanın altından bir parça tablet alın ve doğrudan uygulama yapılacak alana uygulayın.
Duvara karalama yapan çocuk

  • Çöp kutularını bulaşık makinesi tableti ile dezenfekte edin

Çöp kutunuz boşaltıldıktan sonra bile hala kötü kokuyorsa, derinlemesine temizlik zamanı. Bunu yapmak için sıcak suyla doldurun, içine bulaşık makinesi tableti koyun, bir veya iki saat çalışmasına izin verin. Gerekirse lekeleri ovalayın ve akan su ile iyice durulayın.

Çöp kutusunu temizleyin

  • Bulaşık makinesi tableti kullanarak bardaklardaki kahve ve çay lekelerini çıkarın

Aynı fincanlar genellikle kahve veya çay içmek için kullanıldığında, her zaman lekelenirler. Bunları dolabınızın arkasına koyup artık kullanmamak yerine, sıcak su dolu büyük bir kaba koyun, bulaşık makinesi tableti ekleyin ve suyla durulamadan önce birkaç saat bekletin.

kahve lekeleri

  • Bulaşık makinesi tableti ile kedi kumunu kokudan arındırın ve derinlemesine temizleyin

Eğer ailurophile iseniz, bu son ipucu muhtemelen sizi memnun edecektir. Kedinizin kum kutusunu ne sıklıkta değiştirirseniz değiştirin, burun deliklerinizi yakan amonyak kokusu her zaman kedinizin kendini rahatlattığı yere yayılmanın bir yolunu bulur. Bu sorunun üstesinden gelmek için haftada bir çöp kutusunu boşaltın, sıcak suyla doldurun, içine bulaşık makinesi tableti koyun ve durulamadan önce bir gece bekletin.

Bu mucizevi küçük tabletler evinizin birçok alanını derinlemesine temizlemede çok etkili olabilir. Bunu kullanmaktan çekinmeyin, size zaman ve para kazandıracak.

ev