Sadece birkaç yıkamadan sonra havlularınız pürüzlenip yumuşaklığını ve esnekliğini mi kaybetti? Yumuşatıcı veya deterjanı fazla abartmış olabilirsiniz. Havlularınızın yumuşaklığını geri kazanması için bunun yerine doğal çözümleri tercih etmenizi öneririz.

Hepimiz yumuşak ve kokulu havluların tadını çıkarmak isteriz. Zamanla ve kötü yıkama alışkanlıklarıyla yumuşaklığını ve emiciliğini kaybedebilirler  . Havlularınıza mükemmel bir koku verirken yumuşaklığını korumak için kimyasallarınızı basit ve güvenli bir ilaçla değiştirmenizi öneririz.

Yumuşak Dokunuşlu Havlular

Havlularınızı nasıl yumuşak ve kabarık tutarsınız?

Havlularınız deterjan ve yumuşatıcı ile her zaman istediğiniz gibi çıkmıyorsa, havluları  hem temiz hem de hoş tutmak için şunları yapabilirsiniz:

Havluları okaliptüs esansiyel yağıyla kokudan arındırın

Çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölmesine yaklaşık on damla okaliptüs esansiyel yağı dökün. Bu bileşen, havlulara  özellikle hoş bir koku verirken etkili bir şekilde dezenfekte edebilir. Yumuşatıcı ve temizleyici özelliği ile yumuşak, leke bırakmayan ürünler ortaya çıkarır.

Okaliptüs yağı

Beyaz sirkenin de doğal bir yumuşatıcı olarak çok iyi çalışan başka bir ürün olduğunu ve bu nedenle kimyasal yumuşatıcıya çok iyi bir alternatif olduğunu biliyoruz. Ayrıca okaliptüs yağının yumuşatıcı özellikleri ile birleştiğinde harika bir şekilde çalışır ve havlularınız  banyoda kötü kokular yayıyorsa bu durum daha da artar.

Bu şok tandemini kullanmak ve havluları yumuşatırken kokusunu  gidermek için yumuşatıcı bölmesine bir bardak beyaz sirke ve okaliptüs yağı ekleyin.  Becerikli karışım, havlularınızı dokunma ve duyular için kusursuz bir şekilde yumuşatır.

Yumuşatıcı Olmadan Havlularınızı Yumuşak Tutmanın Diğer Teknikleri

Sirke veya  okaliptüs esansiyel yağı damlalarıyla  havlularınızı kusursuz bir şekilde yumuşatmanın başka yolları da var:

Havlularınızın sıcaklığını 30°C’ye ayarlayarak havlularınızı yumuşatın.

Havluları yumuşatmak için çamaşır makinesine koymak, düşük sıcaklık ayarının kullanılmasını gerektirir. Ayrıca, havluları uzun süre daha yumuşak tutmak için cihazın sıcaklığını 60°C yerine 30°C’ye ayarlamak daha iyidir  .  Gerçekten de düşük sıcaklıkta yıkama daha çevre dostudur ve kumaşların yumuşaklığını korur.

Havlularınızın yumuşaklığını korumak için tamburu aşırı yüklemekten kaçının

yüklü davul

Birçoğu, daha hızlı hale getirmek için tamburun içine mümkün olduğunca çok eşya koyma girişiminde bulunur. Yine de ters etki yapıyor gibi görünüyor. İşlem sırasında eşyalar hareket etmek için yeterli alana sahip olmayacağından  yıkama verimliliği daha az olur  . Yıkama da beklenenden daha uzun sürecektir. Örneğin 7 kg’lık bir çamaşır makineniz varsa, bir seferde en fazla 5 büyük havlu koymanız önerilir.

Kabartma tozu ile yumuşak havlular alın

Uzun zamandır birçok mutfak dolabının vazgeçilmez bir parçası haline gelen bu çevre dostu toz  , temizlik alanında ve hatta ötesinde birçok özelliği ile öne çıkıyor. Başarısına ve sahip olduğu itibara haklı olarak katkıda bulunan bir çok yönlülük.

Kabartma tozu , kumaşta kalan kötü kokuları da emebilen   olağanüstü bir doğal deterjan olarak ortaya çıkıyor .  Diğer bir detay ve en az değil, hassas cilde sahip olanlar için mükemmel bir alternatiftir. Bunu yapmak için çamaşır makinesinin tamburuna yarım bardak kabartma tozu ekleyin ve havlularınız yıkandıktan sonra doğal olarak temiz olacaktır.

Geleneksel yumuşatıcılara yönelik bu doğal yaklaşımlarla, havlularınız yumuşak ve hoş bir dokunuşa sahip olacaktır.

ev