Diş macunu deyince aklımıza elbette ağız hijyeni geliyor. Ama gerçekte, bu mentollü macun birden fazla hileye sahiptir ve banyo dışında günlük olarak bize çok yardımcı olabilir. İlk bakışta alışılmadık gibi görünen yerlerde kullanılabilir ama yine de… Bazı ev hanımlarının neden limonlu çamaşır makinesine attığını öğrenin.

Bileşimi ve aşındırıcı nitelikleri sayesinde diş macunu, özellikle temizlik için pek çok beklenmedik kullanıma sahip olabilir. İşte sizi şaşırtacak ve hayatınızı değiştirecek büyükannenin püf noktaları.

Çamaşır makinenize neden limon ve diş macunu koyarsınız?

Çamaşır makinesi, evde en çok kullandığımız ev aletlerinden biridir. Yıkamak için kullanıldığı ve su ile sürekli temas halinde olduğu için bazen temizlenmesi gerektiğini de unutuyoruz. Ancak bakımı çok önemlidir çünkü onsuz, tamburunuzda ve kauçuk contaların içinde küf ve kötü kokular hızla gelişebilir. Çamaşırlarınız artık düzgün bir şekilde yıkanamıyordu ve artık eskisi kadar güzel kokmuyordu.

Bundan kaçınmak için hiçbir şey daha kolay olamazdı, işte size basit, etkili ve zahmetsiz bir ipucu:

1-Yarım limon alın ve diş macunu ile fırçalayın.

2-Taburun içini ve contaları fırçalamak için kullanın.

3-Kısa bir yıkama döngüsü başlatın, boşaltın, durulamak ve çamaşır makinenizin temizliğini tamamlamak.

Böylece diş macunu ve limonun birleşik etkisi sayesinde temiz, kireçten arındırılmış ve kokusu giderilmiş bir makineye sahip olacaksınız. Bakımlı ve düzenli olarak kireçten arındırılmış bir çamaşır makinesinin   daha uzun ömürlü olduğunu unutmayın  .

Her zaman çamaşır makinenizi temizlemeyi unutmayın

Diş macunu ile 5 sihirbazlık numarası

Diş macunu, eviniz için size büyük bir destek sağlayacak sihirli bir üründür. Şaşırtıcı leke önleme ve soyma özelliklerine sahiptir ve yüzeylerinizi parlatır.

1-Ütünün tabanını fırçalayın: Ütünüz,   kıyafetlerinize yapışan ve artık sessizce ütülemenize izin vermeyen  siyah bir filmle mi kaplandı?   Soğuk tabana diş macunu sürün, bir bezle hafifçe ovalayın, ardından başka bir ıslak mikrofiber bezle durulayın. Ütünüz tüm kayganlığını geri kazanacaktır.

2-Takıları parlatın: Eğer gümüş takılarınız varsa, eski bir diş fırçasının üzerine bir miktar diş macunu sürün ve fırçalayın. Ardından ılık suyla durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Aynı şeyi gümüş eşyalarla da yapabilirsiniz. Garantili parlaklık!

Faire briller les bijoux en argent avec du dentifrice

3- Lavaboları temizleyin: Süngerinizin üzerine diş macunu sürerek seramik lavabonuzu ovun ve durulayın. Krom bağlantı parçaları için, nemli bir bez üzerine bir miktar macun sürün ve cilalayın. İçinde kendini görebilirsin!

Nettoyer les lavabos avec du dentifrice

4- Akıllı Telefonunuzdaki çizikleri giderin  : Cep telefonlarında, kullanımlarıyla ilgili sürtünme ve küçük darbeler nedeniyle genellikle çok sayıda mikro çizik bulunur. Bir parça diş macunu koyun ve tedavi edilecek alanı bir pamuklu çubuk veya yumuşak bir bezle küçük dairesel hareketlerle hafifçe ovalayın. Ürün kalıntılarını nemli bir bezle silin ve kurulayın.

5- Araba farlarına parlaklık kazandırın  : farlarınızı diş macunu ve süngerle ovalayın, etki etmeye bırakın, ardından nemli bir bezle durulayın ve kurulayın. Macunun içerdiği aşındırıcı sayesinde farlarınız şeffaflık ve parlaklık kazanır.

İşte   diş macununun elde edebileceği bazı   özellikler .  Bu yüzden banyonuzda değil, mutfağınızda daima bir tüp bulundurun! Birçok temizlik ürününün yerini alabilir. Ve kullanılmış diş fırçalarınızı saklamayı unutmayın, onlara ihtiyacınız olacak!

ev