Çamaşır makinesi her evde önemli bir yeri hak ediyor. Aynen öyle, çünkü sık kullanılan ve tüm evin çamaşırlarını koruyan cihazlardan biri. Yine de, zamanla, aşınma ve kötü hareketler nedeniyle çamaşır makinesi zayıflar ve artık iyi performans göstermez. Bu nedenle, uygun şekilde bakımının yapılması ve düzenli olarak bakımının yapılması önemlidir. Açıkçası, tüm hileler, uzun ömürlülüğünü ve potansiyelini korumak için iyidir. Bu nedenle, bugün size sunduğumuz teknik, gerçekten dolambaçlı yoldan gitmeye değer. Çamaşır makinesine plastik poşet koymanın neden iyi bir fikir olduğunu biliyor musunuz?

Çamaşır makinesine plastik poşet entegre etme fikri size çılgınca gelebilir ama bu alanda anneannelerimiz bizden bir adım öndeydi. Ve cihazınızın ömrünü uzatmak için bu tekniğin büyük ölçüde kendini kanıtladığı ortaya çıktı. Size daha fazlasını anlatıyoruz.

Naylon poşet

Çamaşır makinenize plastik poşet koyarsanız ne olur?

Her evin vazgeçilmezi olan çamaşır makinesi, bu nedenle yeteneklerinden mümkün olduğunca uzun süre yararlanmak için mümkün olduğunca iyi bakılmalıdır. Bildiğiniz gibi, en son teknolojiye sahip makineler bile saç, hayvan kılı veya her türlü tiftik gibi belirli haşerelerden her zaman etkili bir şekilde kaçınamamaktadır. Özellikle evcil hayvanlarınızın üzerinde oturduğu battaniyeler ve yatak takımları söz konusu olduğunda.

Bu sorunu çözmek için, bazı insanlar makinede yıkamak için özel tiftik topları satın alır. Ancak her zaman kesin değildirler: çok küçük olduklarından, etkinliklerini hızla kaybederler, giysilere yapışırlar ve tamburda doğru hareket etmezler, eylemleri çoğunlukla yereldir.

Cesaretiniz kırılmasın, ancak kesinlikle alışılmadık ama işlevsel olan başka bir çözüm daha var. Tüm bu saç ve tüylerden tamamen kurtulmak için plastik bir torba hile yapacak.

Plastik poşet çamaşır makinesinde nasıl çalışır?

Böylece, sıradan bir plastik torba  yıkama verimliliğini artıracak , çamaşır makinenizin ömrünü uzatacak ve hatta deterjandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Çamaşırların aralarında ve tamburun yüzeyine sürtünmesi nedeniyle yıkama sırasında cihazın içinde statik elektrik oluştuğu gösterilmiştir. Sonuç olarak, plastik torba tüm saç, hayvan kürkü, tiftik ve diğer tekstil kalıntılarını kendisine çekecektir.

Diğer bir avantajı: Deterjanın yıkama sırasında eşit dağılmasını sağlayarak gereğinden fazla kullanmanıza engel olur.

Bir tavsiye: Kumaşlara sürtünerek zarar verebileceğinden desenli bir çanta kullanmamak daha iyidir. Her zaman nötr renkte şeffaf bir çanta tercih edin.

Not : Bu numara aynı zamanda çamaşır makinesi filtrelerinizin ömrünü uzatmaya da yardımcı olur, çünkü torbada kir birikintileri de birikecektir.

giysilerde leke

Ev çamaşırlarından lekeler nasıl çıkarılır?

Heck, bir masa örtüsü, bir havlu veya bir giysi üzerinde bir leke! Güzel doğal ipuçlarımızla, bir anda sona gelin.

Tereyağı

Fazlalığı gidermek için kumaşı bir bıçakla dağıtmadan kazıyın . Lekeyi Sommières toprağı ile cömertçe serpin. Yarım saat bekletin. Fırçalamak. Pamuk veya ipek gibi doğal kumaşlarda ılık limon suyu çok etkilidir. Lekenin üzerine dökün, biraz ovalayın, her zamanki gibi yıkayın, sonra durulayın.

Çikolata

Kumaşı soğuk suyun altından geçirin, ardından düz bir şekilde yatırın ve bir bıçağın ucuyla çikolatayı kazıyın. Temiz bir bezi ovalama alkolüne batırın, ardından izleri nazikçe silin. Çok soğuk suyla iyice durulayın.

Çamaşır suyu

Hemen leke üzerine sürtünme alkolü dökün. Bu hile ancak hemen müdahale ederseniz işe yarar. Çok iyi haber, çünkü ne kadar çok renkli giysi basit bir çamaşır suyu izdüşümüyle mahvoldu!

Yüz pudrası

Bir parça pamuğu 90° alkole batırın, ardından lekeli kısmı bununla ovalayın.

Keçe

Bir parça pamuğa 90° alkol koyun, ardından lekeyi silin. Bir gecede olmayacak; mürekkebi yaymamaya özen göstererek işlemi tekrarlamanız gerekecektir. Sabırla üstesinden geleceksin.

Kahve

Ovalarken kumaşın üzerine hemen soğuk su akıtın. Kalıntı varsa, beyaz sirkeye batırılmış bir bezle ovalayın. Soğuk suyla durulayın.

Kalıplar

Temiz bir bezi nemlendirin, kabartma tozuna batırın, ardından lekeleri ovalayın. Gerekirse tekrarlayın. Ardından giysiyi birkaç dakika sirkeli suda (10 ölçü su ila 1 ölçü sirke) ıslatın ve ardından çamaşır makinesine koyun.

Yumurta

Fazlalığı bir bıçağın ucuyla dağıtmadan çıkarın, ardından giysinin lekeli kısmını limon suyuyla soğuk suda ıslatın. On dakika bekletin, durulayın.

Çimen

Birkaç damla beyaz sirkeyi doğrudan çim lekesinin üzerine dökün ve ardından temiz bir bez veya pamuklu çubukla silin. On dakika etki etmesi için bırakın, ardından kumaşın özelliğine göre makinede yıkayın. 90° alkol, beyaz sirke kadar etkili olacaktır, ancak daha etkili olmayacaktır.

Ruj

Allığı oluşturan yağlı maddeyi iki olası çözümle çözün: ya sirkeli su ya da temizleme sütü kullanın. İlk durumda, su ve beyaz sirke karışımı (50/50) hazırlayın, içine temiz bir bez batırın ve kaybolana kadar ruj lekesini ovalayın. İkinci durumda, lekeye temizleme sütü ile masaj yapın. Fazlalığı bir bıçağın ucuyla alın, ardından Sommières toprağının izini serpin; on dakika bekletin, sonra fırçalayın.

Kan

Bunun yerine soğuk su musluğuna koşun ve lekeyi akan suyun altında ovalayın. Sıcak suya acele etmeyin, sadece kanı pişirir, bu da lifleri lekeleyebilir. Leke eskiyse, bir parça pamuğu saf beyaz sirkeye batırın ve ardından lekeyi amansızca silin. Beyaz sirke bitti mi? İki efervesan aspirin tabletini yarım bardak suda eritin, içine bir parça pamuğu batırın, biraz sıkın ve ovalayın.

Kırmızı şarap

Kumaşı mümkün olan en kısa sürede soğuk suda yıkayın. Yine, sıcak su yok! Hasarı onarmak için kayıp gidemezseniz, daha sonra harekete geçin, kurulayın: Giysiyi çamaşır makinesine koymadan önce şarap lekesini bir parça kuru Marsilya sabunu ile ovalayın.

ev