Yalnızca iki malzemeyle harika çamaşırlar elde ederken tonlarca para tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Kimse bilmiyordu.

Bu 2 malzemeyi karıştırmanız yeterli

Aşağıda kıskanç çamaşırların nasıl elde edileceğini ve her şeyden önce çamaşır yıkama şeklinizde devrim yaratacak bu iki bileşenin neler olduğunu açıklıyoruz .

Kusursuz çamaşırlara nasıl sahip olunur?

Kusursuz çamaşırlar elde etmek istiyorsanız kıyafetlerinizi renk ve kumaş türüne göre ayırın. Renklerin solmasını veya renginin solmasını önlemek için beyaz ve renkli çamaşırlar ayrı ayrı yıkanmalıdır. İpek ve yün gibi hassas kumaşlar elde veya hassas programda yıkanmalıdır.

Doğru miktarda deterjan kullanın. Fazla kullanıldığında kumaşlarda kalıntı bırakacak ve ciltte tahrişe neden olabilecektir. Çok az kullanırsanız kir ve lekeleri çıkarmada yeterince etkili olmayabilir. Doğru yıkama döngüsünü seçin. Çoğu çamaşır makinesinde hassas, normal, yoğun ve pamuklu gibi farklı yıkama çevrimleri mevcuttur. Kumaşın türüne ve mevcut kir miktarına en uygun olanı seçin.

Çamaşır

İsterseniz kumaş yumuşatıcısı kullanın. Kumaş yumuşatıcı, kumaşların daha yumuşak olmasına ve ütülenmesinin daha kolay olmasına yardımcı olabilir. Giysilerinizi doğru şekilde kurutun. Tüm kumaşlar ütülenemez veya tamburda kurutulamaz. Onlara en iyi nasıl davranılacağını anlamak için her zaman giysilerin etiketindeki talimatları okuyun.

Yıkamadan önce lekeleri çıkarın. Lekelerin katılaşmasını ve çıkarılmasının zorlaşmasını önlemek için lekeleri mümkün olan en kısa sürede çıkarın . İhtiyaçlarınıza uygun bir deterjan kullanın. Çevre dostu bir deterjana veya hassas ciltlere yönelik bir deterjana ihtiyacınız varsa bu ihtiyaçlara uygun bir ürün seçin.

Bu iki malzemeyi karıştırın ve çok paradan tasarruf edin

Bugün inanılmaz bir süreci ortaya çıkarıyoruz Aslında sadece iki malzemeyle ev yapımı bir çamaşır deterjanı yapacaksınız. Sadece karbonat ve Marsilya sabunu kullanmalısınız.

  1. Fırını önceden 150 santigrat dereceye ısıtın.
  2. Kabartma tozunu fırın tepsisine koyun ve yarım saat pişirin.
  3. Fırından çıkarıp soğumaya bırakın.
  4. Marsilya sabununu rendeleyin ve soğuk karbonatla karıştırın.
  5. Deterjanı hava geçirmez kapaklı bir kavanozda saklayın.
  6. Kullanmak için normal sıvı veya toz deterjanınızın yanı sıra çamaşır makinenizin deterjan çekmecesine 2-3 yemek kaşığı deterjan ekleyin.

Kabartma tozu, alkali ve koku giderici özelliklere sahip doğal bir temizleyicidir . Lekelerin çıkarılmasına ve kumaşların beyazlatılmasına yardımcı olarak onları daha temiz ve taze hale getirir. Ayrıca kabartma tozu kumaşlara karşı hassastır ve ciltte tahrişe neden olmaz.

Kabartma tozu ve Marsilya sabunu, iki mucize malzeme

Marsilya sabunu, zeytin ve hindistancevizi yağından elde edilen doğal bir deterjandır ve lekeleri çıkarma ve kumaşları nazikçe temizleme özelliğiyle bilinir. Ayrıca Marsilya sabunu biyolojik olarak parçalanabilir ve zararlı kimyasallar içermez.

Çamaşır deterjanı olarak kabartma tozu ve Marsilya sabununun birlikte kullanılması , lekelerin çıkarılmasında ve kumaşların doğal ve hassas bir şekilde temizlenmesinde çok etkili olabilir . Bu karışımı deterjan yerine kullanabileceğiniz gibi, en sık kullandığınız karışımla birleştirip miktarını da azaltabilirsiniz. Bu şekilde çok paradan tasarruf edeceksiniz.

ev