Çok hoş kokulu çamaşırlar için çamaşırlarda defne: Bu şekilde kullanın ve sonuçların gerçekten şaşırtıcı olacağını göreceksiniz.

Defne kullanın, nasıl yapılır

Laurel çamaşırhanede, ne için? Çamaşırlarına kıskançlıkla sır saklayan büyükannelerimiz bunu çok iyi biliyor. Geleneğin sırlarından birini çalmayı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu inciye aşık olacağınızdan ve onsuz yapamayacağınızdan eminiz: kıyafetleriniz de size yürekten teşekkür edecek! Bu kadar gevezelik yeter, dinlemeye başlayın.

Ayrıca ilginizi çekebilir-> Fesleğen bitkisinin daha uzun süre dayanması için nereye koyulur?

Çok hoş kokulu giysiler için çamaşırlarda defne: bu şekilde kullanın

Giysiler için defne nasıl yapılır

Laurel, çeşitli işlevlere sahip olabilir ve farklı görüntüleri akla getirebilir. Bazıları yaydığı nefis kokuyu gerçek bir lütuf olarak düşünecek, bazıları ise geçmişte olduğu gibi bunu zafer fikrine bağlayacak. Aslında defne, tanrı Apollon’un sevdiği bir bitkiydi, bu yüzden bugün onu örneğin akademik bir derecenin başarısıyla ilişkilendiriyoruz. Bazıları defne deyince, aslında mutfakta da kullanılan bu bitkiyle tatlandırılan etli lezzetleri düşünecek.

Ayrıca ilginizi çekebilir -> Fesleğen, bilmeniz gereken özellikler: çiğ yiyin

Ama belki de defneyle ilgili bir şeyler hâlâ gözümüzden kaçıyor. Büyükannelerimiz ev işlerimizde çok işimize yarayacak bir sır saklıyor. Ne hakkında konuşuyoruz? defne yaprağının çamaşırlarda kullanımı Sonuçlar inanılmaz.

Laurel ise çok kolay temin edilebilmektedir. Yani taze bir bitkiniz yoksa umutsuzluğa kapılmayalım. Tarlalarda sıklıkla yabani olarak bulunmasının yanı sıra, süpermarkette toz veya kurutulmuş formda da bulabiliriz.

Çamaşırhanede nasıl kullanılır? Taze yapraklarımız olursa kırılma ihtimalleri daha az olur ve bu şekilde sepete koyabiliriz. Aksi takdirde, ki her zaman daha iyi olur, onları muhafaza edecek bir torbaya koyabiliriz. Her durumda, ne kadar eklemek istesek de, uçucu yağlar çamaşırlardan alınacaktır ve bazı faydalarını hemen fark edeceksiniz.

Örneğin defne yaprakları lifleri güçlendirerek dokularınıza daha fazla stres direnci kazandırır. Sadece bu değil: aynı zamanda daha parlak ve daha dolgun renkli görünecekler . Giysilerinizin sahip olacağı kokudan bahsetmiyorum bile. Yıkamaya ne zaman eklenir? Ya başlamadan önce ya da son turdan önce.