Güle güle çamaşır suyu, çamaşırları beyazlatmak için büyükannelerin bu eski numarasını kullanabilirsiniz ve yeni gibi olacaktır.

suda çamaşır

Büyükannelerin kilerdeki tüm doğal ilaçları tercih ederek çamaşır suyu kullanılmamasını önermeleri aynı eski numaradır . Lekeli giysiler veya saf beyazlığını kaybeden eşyalar, kimyasal veya aşındırıcı ürünlere teslim edilmeden doğru şekilde işlem görmelidir. Aslında, tüm kumaşlar bu bileşenlere uyum sağlayamaz, lifleri okşayan ve sarıyı ortadan kaldıran doğal olanları tercih eder. Çamaşırları beyazlatmak bu nedenle kolaydır, ancak yalnızca büyükannelerin kadim ve değerli tavsiyelerini dinlerseniz .

Ağartıcı olmadan çamaşırları beyazlatmak: büyükannelerin sırrı

Yıllarca çamaşır makinesi ve bakımlarından sonra çamaşırları beyazlatmak kolay değil, hatta çoğu durumda kendimizi sararmış veya grimsi kumaşlarla buluyoruz. Giysilerin aldığı görünüm eskimiş ve neredeyse her şeyi çöp kutusuna atmak istemenize neden oluyor.

Çoğu durumda, durumu daha da kötüleştirmesine rağmen , ağartıcı beyazlatmak için kullanılır . Giysileri bozan ve kumaşı eskiyene kadar sertleştiren bir üründür. Ayrıca hiçbir zaman istenilen sonuç alınamaz ve çamaşırlar kesinlikle beyazlamaz.

Beyaz çamaşır

Mükemmel bir sonuç elde etmek için , bir süredir kullandıkları ve nesilden nesile aktarılan bir yöntemle anneannelerimize dönüyoruz.

Çamaşırları beyazlatmak için potasyum permanganat nasıl kullanılır?

Potasyum permanganat, çamaşırları beyazlatmak için çok faydalı olan, eczanelerden satın aldığınız doğal bir üründür. Kullanımı kolaydır, aslında bir kaseye ılık su döküp kullanılan su ile aynı oranda potasyum eklemeniz yeterli olacaktır .

Ürün tamamen çözündüğünde, pembe renkli suyu fark edeceksiniz. Öte yandan, baskın renk mor ise, ürün miktarının izin verilenden fazla olduğu anlamına gelir.

Hemen ardından 200 gram çamaşır tozu eklenir ve madde karıştırılır. Bulaşıkları leğene koyun ve en az 5 saat veya her halükarda bir gece bekletin . Giysileri çıkarın ve daha sonra çamaşır makinesinde yıkayın.

Yöntem aynı zamanda tersine çalışır, yani önce çamaşırları çamaşır makinesinde yıkar ve ardından gece boyunca solüsyonda bekletmeye bırakır.

Beyaz ve temiz çamaşırlar için alternatif yöntemler

Yukarıda belirtilen yönteme ek olarak, büyükanneler her zaman etkili olan ve giysileri yeniden bembeyaz yapmak için başka bir yöntem kullandılar. Bu durumda evlerin hiç eksik etmeyen doğal müttefiki sodyum bikarbonat kullanılır .

çamaşır için kabartma tozu

En iyi şekilde kullanmak için aşağıdakileri yapın:

  • Klasik deterjana 3 yemek kaşığı kadar karbonat ekleyin ve karışımın tamamını ılık suyla dolu leğene dökün.
  • Ağartılacak öğeleri daldırın
  • İki ila üç saat bırakın
  • Durulmak.

Giysiler bir kez daha eski beyazlığına kavuşacak ve ilk alındığı günkü beyazlığını koruyacaktır.

ev