Kırışık gömleğinizi kurutucudan çıkardığınızda sinir bozucu olabilir. Ama neyse ki, giysilerinizdeki kırışıkları azaltmak için ütüye ihtiyacınız olmayacak. Bu yöntemle çamaşırlarınız kurutma makinesinden tertemiz çıkacaktır.

Birçok insan zamandan ve emekten tasarruf etmek için kıyafetlerini ütülemek zorunda kalmamayı tercih eder. İyi haber şu ki  , kıyafetlerinizi düzeltmek için böyle bir angaryadan geçmek zorunda değilsiniz .

Buruşuk erkek gömleği

Kurutma makinesinden buruşmuş çamaşırlar nasıl çıkarılır?

Kırışıksız giysiler elde etmek için, kurutucuya koymanın güvenli olup olmadığını öğrenmek için önce etiketi kontrol ettiğinizden emin olun. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, çamaşırlarınızı kurutma tamburunuza koymak  ve  10-15 dakikalık bir kurutma döngüsünü etkinleştirmeden önce 4-5 buz küpü eklemek . Verdikleri buhar, çamaşırlarınızın açılmasına yardımcı olacaktır. Bu sürenin sonunda kusursuz olması gereken kıyafetlerinizi nazikçe çıkarın.

Buz küpleri

Ütü kullanmadan giysilerinizdeki kırışıklıkları gidermenin diğer ustaca yolları

 İlk teknik, pürüzsüz parçalar elde etmek için ütüye  ihtiyacınız olmadığını gösterir  . Kot pantolonlarınızdan, kazaklarınızdan ve tişörtlerinizden ütü kullanmadan kırışıklıkları gidermek için aynı derecede ilginç diğer teknikler:

Giysileri kurutucuya geri koyun

Kırışmış gömlek ve pantolonlarınızı tekrar kurutma makinenize koymanız yeterli olabilir.  Kırışıklıkları gideren bir buhar oluşturmak için tekstillerinizi  nemli ama ıslak olmayan bir havluyla birlikte makineye yerleştirin. Ardından, makinenizi 10 dakika boyunca yüksekte çalıştırın ve daha sonra, tekrar kırışmadan önce, döngü biter bitmez öğelerinizi çıkarın. Sonunda askılarınızdan birini giymeye veya asmaya hazır olacaklar.

Giysilerinizdeki kırışıklıkları gidermek için saç kurutma makinesi kullanın

Kullanabileceğiniz çok fazla kurutma seçeneğiniz olmadığında saç kurutma makinesi numarası harikadır. Ve haklı olarak, birkaç hızlı ve basit adımla harikalar yaratabilir. Bunları takip etmek için,  buruşmuş parçayı bir askıya yerleştirin  ve etkilenen kısımları musluk suyundan kaçınarak biraz şişe suyuyla nemlendirin. Giysinin en kırışık bölgelerine odaklanarak, saç kurutma makinesine çok yakın olmadan yaklaşın ve işiniz bitti.

Giysilerinizi düzleştirmek için düzleştirici kullanın

saç düzleştirici

Saç kurutma makinesi gibi  , düzleştirici  de ütüye harika bir alternatiftir çünkü  düğmeler, manşetler veya yakalar arasındaki küçük boşluklar gibi küçük alanları tedavi etmek için daha uygundur.

Düzleştirme işlemine başlamadan önce alet plakalarında kir veya ürün olup olmadığını kontrol edin. Bu durumda,   kullanmadan önce ovma alkolü ile temizleyin.

Eşyalarınızı yumuşatmak için doğru sıcaklık ayarını seçmeden önce kumaş türünü dikkate almanız gerekir  .  Bu nedenle, ipek ve narin kumaşları ütülemek istiyorsak düşük bir sıcaklığı ve daha kalın kumaşlar için daha yüksek bir sıcaklığı seçeceğiz.

Giysilerinizi yumuşatmak için kendi kırışık önleyici spreyinizi yapın

Piyasada kırışık önleyici spreyler varken, gerekli malzemeler muhtemelen evde olduğu için kendiniz yapabilirsiniz. Bunu yapmak için  , bir bardak saf su ve 1 çay kaşığı sıvı yumuşatıcıdan  oluşan  bir karışım yapın .   Sıvının daha hızlı buharlaşmasını istiyorsanız, sürtünme alkolü eklemek iyi bir fikirdir. Karışımı iyice karıştırın ve uygulamadan önce bir sprey şişesine dökün.

Bu ipuçlarını dikkatli bir şekilde uygulamanız gerektiğini ve denemeden önce kıyafetlerinizin üzerindeki etikete bakmanız gerektiğini unutmayın.

ev