Ev temizliği zaman ve sabır ister. Evin her köşesinin her zaman mükemmel bir şekilde derli toplu ve maksimum hijyenle olması için bazı çok etkili doğal yöntemler kullanılabilir. Pencere camından lekelerin en iyi nasıl çıkarılacağını görelim. İşte tüm detaylar.

haleleri camdan çıkarın

Evinizin pencere ve balkon camlarında hale ve leke oluşumuna veda etmek istiyorsanız , yapmanız gereken tek şey aşağıda sunduğumuz tavsiyelere güvenmek. Aslında birçok doğal kendin yap yöntemi vardır ve bu elementleri yeniden parlatabilir.

Ne yazık ki, evinizin pencerelerinde rahatsız edici haleler fark ettiğiniz sık sık olur. Bu dikkatsizlik olarak görülebilir. Gerçekte, pencereleri sık sık temizleyenler bile, estetik açıdan kesinlikle çekici olmayan bu oluşumu sıklıkla fark etme riskiyle karşı karşıyadır.

Hale oluşumu camın kirli olduğu anlamına gelmez. Aslında çoğu durumda hale, yoğuşma oluşumundan veya önceki saatlerde yağan yağmurdan kaynaklanır. Yağmur suyu , kireçtaşı oluşumları ve dolayısıyla cam üzerinde haleler ve lekeler bırakma “hatası” olan magnezyum, kalsiyum ve diğer benzer malzemelerden oluşur .

Sorun nasıl çözülür ? Burada size camdaki en inatçı lekelere karşı gerçekten etkili bazı doğal yöntemler sunuyoruz. Her şeyi analiz edelim.

Pencere camından lekeleri çıkarma: hadi doğal çözümler keşfedelim

Kireçli oluşumların ve dolayısıyla halelerin oluşmasındaki kusur, yalnızca ve münhasıran yağmur suyundan kaynaklanmaz. Musluk suyu kullanarak camları temizlemeye gittiğimizde bile aynı sorunla karşılaşabiliyoruz. Aslında ülkemizin bazı bölgelerinde akan sular kalsiyum ve magnezyum açısından zengindir .

Bu nedenle, cam üzerinde hale oluşumu sorununun, temizleme işlemlerini gerçekleştirme konusundaki pratik eksikliğimizle bağlantılı olduğuna inanmaya yönlendiriliyoruz. Gerçekte durum böyle değil. Suyun etkisi – az önce vurgulanan sorun için – tek başına yeterli olmayabilir.

Camdan lekeleri ve haleleri çıkarmak için özel deterjanlar piyasada – bazı uzmanlaşmış mağazalarda mevcuttur. Ancak, para harcamak yerine evdeki bazı malzemeleri “geri dönüştürmek” istiyorsanız, burada size camdaki leke sorununu sonsuza dek çözebilecek birçok numara gösteriyoruz .

Meraklısın? İşte bazı kesinlikle ucuz ve doğal çözümler . En inatçı kirlere karşı bu bileşenlerin “gücünü” analiz edelim.

Haleleri en iyi şekilde yok etmek ister misiniz? Detaylar burada

Durumu çözebilecek ilk bileşen, hiç şüphesiz, kabartma tozu . Bu, farklı yüzeylerdeki en inatçı kirleri çıkarmada çok tatmin edici “güçlere” sahip bir bileşendir. Ne yapalım? İlk olarak, bu ürün ile biraz su (tercihen distile) karıştırılarak bir çözelti oluşturmak esas olacaktır . Bunu yaptıktan sonra bu solüsyon mikrofiber bir bez üzerine konulacaktır. Bu bezle daha sonra vitrayı kuvvetlice ovmanız gerekecek.

cam üzerinde haleler

Bikarbonatın etkisi, camdaki haleleri ve lekeleri çıkarmanıza olanak tanır. Son olarak, fazla tanecikleri gidermek için camı durulamayı ve ayrıca az miktarda cam temizleyici püskürtmeyi unutmayın. Bir bezle kuruladıktan sonra camın tekrar parladığını fark edeceksiniz.

Limon da bu özel temizleme işleminde faydalı olabilecek bir bileşendir. Aslında bu elementin asiditesi kireçle savaşabilecek ve camdaki her lekeyi çıkarabilecektir. Limon doğrudan sorundan etkilenen kısma sürülebilir . Bu durumda bile, fazla limon parçalarını çıkardıktan sonra, az miktarda dezenfektan sprey sıkmanız ve ardından her şeyi kurutmanız tavsiye edilir.

Bu incelemeyi, bu amaç için çok faydalı başka bir ürünle kapatıyoruz, yani sirke . Yapmanız gereken tek şey su ve sirke ile oldukça benzer oranlarda bir karışım oluşturmak ve bunu etkilenen bölgeye geçirmek. Sirkenin asitliği camdaki kireci ve tüm doğal tortuları giderebilir.