Sadece bu malzemeyi kullanarak kokulu çarşaflara sahip olacaksınız, işte ne olduğu ve neden her zaman çok güzel kokulu olacakları. Ne hakkında konuştuğumuzu öğrenmeye devam edin.

Çamaşır makinesindeki gizli içerik

Kötü kokulu çarşaflara sahip olmak hoş değildir. Ve temizlenmek için sık sık değiştirmek zorunda kalırsanız, kesinlikle hoş olmayan bir kokuya sahip olamazlar. Kokusuz çarşafların faktörleri çok çeşitli olabilir, ancak tek bir bileşenle daha önce hiç olmadığı kadar güzel kokmasını sağlayabilirsiniz .

Kokulu bir yatağa gitmek tüm duyularınız için hoştur ve uykuya dalmadan önce rahatlamanıza yardımcı olur. Öte yandan, hoş olmayan bir kokuya sahip bir yatağa sahip olmak en iyisi değildir. Dediğimiz gibi faktörler çok çeşitli olabilir ve bunların arasında mutlaka olmazsa olmaz olan çamaşır makinesinin temizliği de vardır .

kötü kokulu çarşaflar

Hatta çoğu zaman çamaşır makinesinin kirli olması çamaşırların başarısını etkiler ve kokusuz bir çamaşır elde edersiniz. Ancak yıkama veya kurutma sırasında yapılan sıkma gibi başka faktörler de vardır. Bunlar olup olmadığına bakmadan önce bu doğal malzemeyi deneyin.

Tek doğal içerikli çok hoş kokulu çarşaflar

Söylediğimiz gibi, çarşafların kötü kokmasına neden olabilecek çeşitli faktörler vardır. Ancak tek bir doğal bileşen kullanarak sorunu çözebilirsiniz . Aslında, herhangi bir pahalı ürün almanıza gerek kalmayacak çünkü bu, her sorunu çözecektir ve muhtemelen evinizde zaten vardır.

Marsilya sabunundan bahsediyoruz . Hem saf hem de seyreltilmiş olarak kullanılabilir ve ticari olarak hem katı hem de sıvı olarak temin edilebilir. Ev işlerinde çok kullanılır ve evdeki birçok soruna çare olur. Ayrıca içerisinde herhangi bir kimyasal bileşik içermediği için tamamen doğaldır.

Marsilya sabunu

Marsilya sabunu bu nedenle çevreyi kirletmez ve kendine has bir koku bırakır. Aslında çok hoş kokuludur ve bu kişiler için diğer deterjanlara tercih edilir. Çarşafları yıkamak için Marsilya sabunu kullanacaksanız, hem çok güzel kokulu olacaklar hem de çok yumuşak olacaklar .

Daha da etkili olması ve kötü kokuları parfümlemeden önce nötralize etmesi için Marsilya sabunu sodyum bikarbonat ile birlikte kullanın . Doğal ürünlerle temizlikte de yaygın olarak kullanılan ikincisi, özellikleri arasında kötü kokuları etkisiz hale getirme özelliğine de sahiptir.

kokulu çarşaflar

Bu nedenle çamaşır makinesi tepsisine (genellikle deterjan koyduğunuz tarafa) 1 yemek kaşığı bikarbonat ve 2 yemek kaşığı sıvı Marsilya sabunu dökmeniz yeterli olacaktır . Çamaşır makinesini çalıştırın ve döngüyü başlatın. Bittiğinde, çarşafların daha önce hiç olmadığı kadar koktuğunu fark edeceksiniz.

Ancak diğer faktörlere dikkat edin.   Çarşafların daha hızlı kuruması ve nemin üzerlerine yapışmasını ve parfümün uçmasını önlemek için sıkma devrini açın . Bu nedenle, nemin daha fazla olduğu akşamları değil, en güneşli saatlerde açık havada kurutmayı unutmayın. Kokulu çarşaflar için bu ipuçlarını izleyin.

ev