Evinizde bulunan bu iki ürünle çeliği temizlerseniz artık mat ve kirli olmaz. Her zaman çok parlak olacak, işte ihtiyacınız olan şey ve bu karışımı nasıl hazırlayacağınız.

cilalı çelik

Çelik kesinlikle modern ve zariftir, ona zarar vermenin neredeyse imkansız olduğu ve çoğu zaman tam olarak dayanıklılığı nedeniyle kullanıldığı düşünülürse . Esas olarak mutfakta kullanılır, ancak bu, parlak ve parlak ama her şeyden önce iz bırakmadan tutmak için uygun temizlik gerektirir.

Aslında temizliği, çeliği diğer birçok malzemeye tercih eden birçok avantajı olsa da dezavantajlarından biridir. Çelik, korozyona ve dolayısıyla oksidasyona maruz kalmayan sert ve katı bir malzemedir. Bu nedenle pas oluşturmaz ve kararmaz.

işte çeliğin doğru şekilde nasıl temizleneceği

Bu nedenle çeliğe zarar vermek imkansızdır, ancak aynı zamanda onunla ilgilenmeniz ve ona doğru şekilde davranmanız gerekir. Şimdi haleleri yok edecek ev yapımı bir karışımla nasıl temizleyeceğimizi göreceğiz. Aşağıda ne alacağını ve nasıl yapabileceğinizi göreceğiz. İşte tüm detaylar.

Çelik: sadece 2 ürünle parlatıldı

Dediğimiz gibi evde bulunan mutfak lavabosu veya ocak gibi çeliği evde yapılan bir karışımla temizlemek mümkündür . Pahalı ürünlerin kullanımını içermeyen, büyükannelerin sıklıkla kullandığı gizli bir reçetedir, aslında bu ürünleri neredeyse kesinlikle evinizde bulundurursunuz.

Aseton ve kahveye ihtiyacınız olacak. Garip gelebilir ama bu iki ürünle ve bulaşık yıkamak için biraz sabun ekleyerek çelikle ilgili tüm sorunlarınızı çözeceksiniz. Aslında, en inatçı yanık ve lekelerde kullanabilirsiniz ve üst kısım iz bırakmadan parlar.

çeliği temizlemek için aseton ve kahve ile karıştırın

Bu karışımı yapmak için ihtiyacınız olacak: yarım bardak aseton, yarım bardak kahve ve 1 yemek kaşığı bulaşık sabunu . Bir cam kase alarak başlayın ve zaten soğumuş olan bitter kahve ile asetonu içine dökün. Bu ikisini iyice karıştırdıktan sonra bulaşık deterjanını dökebilirsiniz.

İyice karıştırmaya devam edin ve ardından kullanım kolaylığı için karışımı bir sprey şişesine aktarın. Yüzeylerinize püskürtmeden önce şişeyi iyice çalkalayınız. Çelik tencere veya tavalarda da kullanılabilir. B ast karışımı püskürtecek ve ardından mutfak süngeri ile silecektir.

çelik

Sonuç sizi şaşırtacak ve bu karışımla mutfak davlumbazını da temizleyebilirsiniz . İki basit bileşen sayesinde kiri ve kabukları temizleyerek ve her şeyi süper parlak hale getirerek temizleyebilen gerçekten şaşırtıcı bir karışım .

Aseton, kaçınılması gereken amonyak veya ağartıcı bazlı diğer ürünlerin aksine çeliğe kesinlikle zarar vermez. Doğru ürünleri seçer ve doğru önlemleri alırsanız çeliği temiz tutmak hiç de zor değil . Bu karışımı kendiniz denemelisiniz.

ev