Android’in gizli kodlarını biliyor musunuz? Birçoğu onları bilmiyor ama sizin için çok yararlı olabilecek bazıları var. İşte cep telefonunuzdan 9090’ı çevirirseniz ne olacağı.

Numarayı telefona girin

Akıllı telefonunuzu kesinlikle tam olarak tanımıyorsunuz. Aslında, neredeyse kesinlikle bilmediğiniz ve şimdi birlikte keşfedeceğimiz özellikler var. Her telefonun bazı gizli kodları vardır ve şimdi burada özellikle Andoid sistemli cihazlarda bulunanları göreceğiz.

Gizli kodlar ile bazı gizli seçeneklere erişebilir veya cihazınız hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde, akıllı telefonunuzun keyfini %100 çıkarabileceksiniz ve bilmediğiniz sırlar kalmayacak. Bunlar özel kodlar şeklinde sunulur ve aslında sadece sayılardan oluşmaz.

akıllı telefon gizli kodları

Aslında, her şeyden önce üreticilere ayrılan gelişmiş işlevlere sahip gizli bir menüye erişime izin veren sayıların içine özel karakterler girilmelidir. Aslında çoğu durumda bu kodların yazılmasıyla etkinleştirilen işlevler kullanıcıların pek işine yaramaz. Ama 9090 kodunun ne işe yaradığını görelim.

Cep telefonunda Kod 9090: İşte gizlenen işlev

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu özel kodlar özel karakterlerden oluşuyor ve bunları Android akıllı telefonunuzun klavyesine yazarak bazı gizli işlevleri keşfedeceksiniz. Bunlara USSD ( Unstructured Supplementary Service Data ) kodları da denir. Bu nedenle özel kodlardır.

Artık bu kodların ne için olduğunu bildiğinize göre, onları nasıl kullanacağınızı bulmanız gerekiyor Çok basit, çünkü akıllı telefonunuzun kilidini açmanız ve arama yaptığınız Telefon uygulamasını açmanız yeterli . Normalde yaptığınız gibi numarayı yazın , ara tuşuna basın ve işlem tamamdır. Hiçbir şey görmüyorsanız, bu kod cihazınızda çalışmıyordur.

kod 9090

*#9090# * yazarsanız 9090 kodunun arkasındaki işlevi öğrenebilirsiniz . Telefonunuza bu kodu yazarak, akıllı telefonunuzun yapılandırma teşhisine girersiniz . Bu şekilde, sıradan kullanıcılar için tasarlanmamış karmaşık sistem parametrelerini modellemeye başlayabilirsiniz.

Ancak bu ayarlarla oynamamaya dikkat edin . Neyi değiştirdiğinizi bilmiyorsanız, en iyisi onları değiştirmemek, aksi takdirde telefonunuza zarar verebilirsiniz. Aslında başta da söylediğimiz gibi bu kodlar aslında kullanıcılara değil, üreticilere ya da telefonu tamir etmeye gidenlere hitap ediyor.

İşte Android için bazı gizli kodlar

Bu kodlar, artık anlamış olacağınız gibi gizli işlevlere sahiptir ve sizi ihtiyacınız olmayan gizli menülere götürebilir. Ama başkalarını da görelim , belki birisi sizin için yararlı olabilir:

  • *#06#: IMEI numarasının (cep telefonunun kimlik numarası) bilinmesine izin verir.
  • *#34971539#: Cihazın kamerası ile ilgili bilgilere erişim sağlar.
  • *#2663#: telefonun dokunmatik ekranının tüm sırlarını ortaya çıkarmaya gider.
  • *#*#4636#*#*#* – Size gerekli tüm pil ve Wi-Fi bilgilerini verir.
  • ##002 : Cihazınızda çağrı yönlendirmeyi devre dışı bırakmak için gidin.
  • *#0011#: telefonun temel GSM bilgilerini içeren gelişmiş bir menü gösterir.
ev