Çift camlı pencerelerin içini temizlemek genellikle zor bir iştir. Kendimize en çok sorduğumuz sorulardan biri “bu pencerelerin içlerindeki yoğuşmadan nasıl kurtuluruz?” “. Yoğuşma kirli ve dağınık bir görünüm verebilir.

Yoğuşmayı ortadan kaldırmak için bir takım hileler vardır.

Çift camlı pencerelerden yoğuşma

Çift camlı pencerelerde yoğuşma nasıl oluşur?

Yoğuşma genellikle nem ile birlikte bir sıcaklık farkı olduğunda meydana gelir. Soğuk bir yüzey olan cam, içimizin sıcak havasında bulunan nem tarafından istila edilir. Bu nedenle pencere bir sıvı form sisi ile görünür. Camdan aşağı akan damlacıklar görünür. Yoğuşma, evin içi ve dışı arasındaki sıcaklık farkının önemli olduğu kış aylarında oldukça yaygın bir olgudur.

Çift camlı pencerelerden yoğuşma nasıl giderilir? 3 çözüm

Nemli bir pencerenin yanında nem alma cihazı

Pencerelerdeki yoğuşmayı gidermek için nem alma cihazı

İlk adım, çift camlı pencerelerinizin içindeki yoğuşmayı gidermek için bir nem alma cihazı kullanmaktır.

Nem alma cihazı, havadaki nem seviyesini azaltan ve koruyan elektrikli bir cihazdır. Banyo ve mutfaklarda yaygın olarak kullanılan bu camlar, iç mekan çift camlarından yoğuşmayı gidermek için de kullanılabilir.

Nem alma cihazını pencerenin önüne yerleştirin ve açık bırakın. Zamanla nem alma cihazı, bölmeler arasında sıkışan yoğuşmayı emmelidir. Bu elektrikli cihazlar makul fiyatlıdır ve bir profesyonel çağırmadan çift camlı pencerelerin içini temizlemek için harika bir çözüm olabilir.

Yoğuşmayı gidermek için bir nem emici kullanın

Nem emiciler yaygın bir ev eşyasıdır. Genellikle bir evin içindeki nemden kurtulmak için kullanılırlar. Bunlar nem gidericilerden çok daha ucuzdur, ancak sonuçlar o kadar iyi olmayacaktır.

Pencerelerinizdeki yoğuşmadan kurtulmak için pencerenin alt kenarına nem emiciler yerleştirin ve sihirlerini yapmalarına izin verin. Yoğunlaşmadan tamamen kurtulmak için bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

bir radyatör

Diğer etkili ipuçları: yoğunlaşmayı ortadan kaldırmak için bir radyatör veya saç kurutma makinesi kullanın

Isıtıcılar ve saç kurutma makineleri, hemen hemen her evde bulunan ve yoğuşmayı gidermeye yardımcı olmak için kullanılabilecek ürünlerdir.

Isıtıcıyı veya saç kurutma makinesini pencerenin yanına yerleştirin ve açık bırakın. Bu, pencereler arasındaki nemi emecektir . Bunun sadece kısa vadeli bir çözüm olduğu unutulmamalıdır.

Çift camlı pencerelerin contası kırıldığında yoğuşma oluşumu meydana gelir. Bu sorunu araştırmak ve çift camlı pencerelerinize uzun süreli zarar vermemek için düzgün bir şekilde düzeltmek için bir profesyonel kiralamanız gerekecektir.

Artık çift camlı pencerelerdeki buğudan kurtulmak için iyi bir donanıma sahipsiniz. Çok mutlu temizlik!

ev