Süpermarkete gitmeye gerek kalmadan doğrudan evde nasıl çilek yetiştirilir? Şimdi çok sevgililer.

Çilekler

Sonunda balkonda veya bahçede çilek yetiştirmenin tüm sırlarını açıklıyoruz . Marketten almayı bırakacaksınız, artık çok pahalıya mal oldular.

Çileğin tüm faydaları

Çileğin en önemli faydalarından biri de içerdiği C vitamini katkısında bulunur. Aslında bu vitaminin en fazla miktarını bize sağlayan meyvelerden biridir. Ayrıca çileğin diğer bir büyük özelliği de ona karakteristik kırmızı rengini veren pigmentlerde bulunur. Antosiyaninler, insan vücudunda hücrelerin yaşlanmasını geciktirmekten sorumlu antioksidanlar olarak hareket eder.

Çilek ayrıca fosfor, kalsiyum, demir, potasyum ve demir gibi mineraller de içerir . Lifi ve bu meyvenin büyük bir kısmının sudan oluşması, çileği dengeli ve düşük kalorili diyetler için iyi bir müttefik yapar.

çilek

Bu nedenle, sağlıklı bir yaşam sürmek istediğimizde çilek iyi bir seçimdir . Bunun, belirli fiziksel aktivitelerin uygulanması gibi sağlıklı alışkanlıklara da dayanması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, yerel olarak yetiştirilen çilekler tüm lezzetlerini koruyor. Bu meyveleri biraz yetiştirmek için profesyonel olmanıza gerek yok.

Artık çileğin lezzetini takdir etmenin yanı sıra vücudumuz için ne kadar iyi olduğunu bildiğinize göre, onu doğrudan evde yetiştirmeyi düşündüğünüze eminiz . Birçoğu evde çilek yetiştirmenin imkansız olduğuna ve çilek üretebilmek için büyük bir bahçeye ihtiyacınız olduğuna inanıyor.

Amacınız onları satmaksa, belki öyledir. Öte yandan, onları aileniz için büyütmeniz gerekiyorsa , bunun ne kadar kolay olduğunu görünce şaşırabilirsiniz. Burada size onları büyütmenize yardımcı olacak basit ve gerçekten etkili bir prosedür gösteriyoruz.

İşte onları evde nasıl yetiştireceğiniz

Doğrudan evde nasıl çilek yetiştireceğinizi   merak ediyorsanız , makalemizi okumaya devam edin çünkü bugün size açıklayacağımız şey gerçekten inanılmaz. Aslında bu meyveleri yetiştirmek için geniş bir bahçeye sahip olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, bugün bunun hiç de öyle olmadığını ortaya koyuyoruz.

Aslında, balkonunuzda küçük bir alan, bu harika meyvelerin küçük bir mahsulüyle ilgilenmeniz için yeterlidir .

Çilekler

Tek yapmanız gereken biraz toprak almak ve su için kullanmış olabileceğiniz bazı büyük plastik şişeleri kesmek. Büyük şişeleri doldurun ve içlerine birkaç muz doğrayın. Artık nihayet çileklerin tohumlarını veya köklerini ekebilir ve zamanında sulayabilirsiniz.

Büyük şişeleri balkonunuzda havalandırılan ve aynı zamanda biraz güneş ışığının geldiği yerlerde sergileyin. Bu yöntemle ilk çileklerinizi yetiştirebileceğinizden eminiz: İlk başta zor olabilir, ancak pratik yaparak harika sonuçlar alacaksınız.

Büyük şişelerin daha estetik olmasını istiyorsanız, balkona asmak için ip geçireceğiniz delikler açarak inanılmaz çekiciliğe sahip bir asma bahçe oluşturmanızı öneririz .

ev