Ahşabı çok parlak ve çiziksiz hale getirmek için ceviz kullanın

Bu tarihi anda para tasarrufu yapmak çok önemlidir ve bunu her türlü ev ortamında yapmak mümkündür.

Evin temizliğini, mobilyaların bakımını dahi kusursuz bir şekilde yapmanın mümkün olduğu açıktır   . Aslında geçmişin öğretileri sayesinde   temizliği eğlenceli bir oyun haline getirecek doğal ilaçları kendi ellerinizle yaratmak mümkün.

Bu sayfada, okumaya devam ederek, basit bir cevizi kullanarak ahşap mobilyaları nasıl temizleyip yeni gibi bırakabileceğinizi keşfedebileceksiniz   .

Ceviz ile  eski ahşap mobilyalarınıza eşsiz bir parlaklık  kazandırabilirsiniz   . Yeni satın almışsınız gibi görünecek!

Muhtemelen bu kelimeleri büyük bir şüpheyle okuyorsunuz ama güvenin bana, denemelisiniz!

Suskun kalacaksınız ve sıradan kimyasalların kullanımı uzak bir anı olarak kalacak.

ahşap noci.jpg elde etmek için yalnızca bir somun elde etmek için bir somun kullanın

Ahşap mobilyaların yeni gibi görünmesini sağlamak için ceviz nasıl kullanılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi basit bir  kuruyemiş kullanarak   çevreye verdiği zararın yanı sıra sağlığınıza da zarar verebilecek kimyasalların kullanımına veda edebilirsiniz.

Bu doğal yöntemi kullanarak biraz tasarruf edeceksiniz ve sonuç gerçekten harika olacak.

Cevizin farklı ahşap türlerinde işleme amacıyla nasıl kullanılacağını okumaya devam edin   .

Ahşap çok mat değil

Ahşap mobilyalar çok bakımsız görünmüyorsa  sadece taze ceviz  veya daha açık söylemek gerekirse kabuklu olanları kullanmak mümkündür. Bunun nedeni, zaten soyulmuş fındıkların, bu durumda gerekli olan özellik olan yağlarını kaybetme eğiliminde olmasıdır.

Bu nedenle taneleri  çok kalın olmayan ama kalın örgülü bir bez peçeteye yerleştirmelisiniz  . Daha sonra  her şeyi bir havanla öğütün  ve peçetenin yağa bulanması için birkaç dakika dinlenmeye bırakın.

Peçete mutlaka yağa batırıldıktan sonra   fındıklar içeride kalacak şekilde kurdele ile kapatılır. Bu şekilde fındıklar sıvılarını salmaya devam edecektir.

Bu noktada peçeteyi mobilyaların üzerinden geçirerek kullanabilirsiniz   . Ahşabın ürünü emmesini beklemeniz ve ardından yumuşak, temiz bir bezle silmeniz yeterlidir.

ihmal edilmiş ahşap

Mobilyanızın ahşabı bakımsız görünüyorsa, daha güçlü bir yağın yaratılması gerektiği açıktır.

Bu durumda yaklaşık 10 tane tane bir havanın içine konulur   ve ezilerek cam bir kaba aktarılır. Daha sonra 2 bardak su  ve  2 yemek kaşığı denatüre alkol ekleyin   .  Daha sonra kabı kapatın ve karanlık, kuru bir yerde yaklaşık on gün dinlendirin  . 10 gün sonra her şeyi karıştırın ve  elde edilen yağı bir şişeye dökün  .

Kullanmak için  bir beze birkaç damla yağ dökmeli  ve ardından karşı tarafını ahşap mobilyaların üzerine silmeniz gerekir. Mobilyaları,  yağı döktüğünüz tarafın karşı tarafıyla silin  ; çünkü doğrudan temas, ahşapta küçük ceviz parçalarının kalmasına neden olabilir.

Ayrıca bu durumda ahşabın yağı emmesini bekleyin ve ardından temiz, yumuşak bir bezle silin.

Ahşaptaki çiziklerin kaybolmasını sağlayın.

Açıkçası çok derin olmayan çiziklerde ceviz kullanılabilir   .

Küçük çizikleri ortadan kaldırmak için,   işaret kayboluncaya kadar somunu üzerlerine sürmeniz yeterlidir.

Tek yapmanız gereken size en uygun yöntemi denemek!

ev