Coca Cola, gençlerin ve yetişkinlerin çok sevdiği, kafein ve yüksek şeker içeriği nedeniyle sağlıksız olan bir içecek olmasının yanı sıra; çok daha fazlası.

Tuvalet temizliği

Coca Cola’nın birçok temizleme özelliği vardır ve bunlar, birçok durumda mükemmel sonuçlar elde etmek için günlük olarak kullanılabilir.

Gençlerin en çok sevdiği içecek Coca Cola hakkında bilmeniz gerekenler

Başka hiçbir kimyasal veya doğal ürün evde Coca ile aynı sonuçları veremez. Bütün bunlar, içeceğin içerdiği ve pH’ı 2,4 olan fosforik asit sayesindedir. Bu değer mide suyunun 1,5’te duran değeri ile sirkenin 3’e karşılık gelen değeri arasındadır.

Bu, içeceğin sindirim sistemi için mevcut en zararlı içeceklerden biri olduğu efsanesini ortadan kaldırmamızı sağlar . Açıkçası senin için kötü çünkü çok fazla şeker içeriyor. Gençlerinki gibi halihazırda şeker açısından zengin bir diyete dahil edilmesi durumunda özellikle zararlı olduğu ortaya çıkıyor. Bu durumda aslında şeker hastalığına neden olma potansiyeline sahiptir.

Coca Cola ile tuvalet nasıl temizlenir?

Ne olursa olsun Coca Cola asla evde eksik edilmemeli , yemek sırasında masada tüketilmemeli, çok daha önemli günlerde tüketilmeli. Kokanın tuvaleti temizlemek için deterjan olarak nasıl kullanılabileceğini görelim .

Genellikle inanılmaz sonuçlar vaat eden süper pahalı ürünler, dezenfektanlar satın alırız , ancak gerçekte bunlar kabuklanmaları ortadan kaldırmayı bile başaramaz . Coca ise tek gecede her türlü mikrop ve bakteriyi yok ederek tuvaleti arındırmayı başarıyor.

Yaklaşık 240-480 ml içeceği doğrudan klozete dökün . Ayrıca iç duvarlar boyunca damlatılarak su yüzeyinin altında bulunan lekelerin üzerine de akması sağlanır . Sonunda tüm sıvının bardağın dibine ulaştığından emin olmanız gerekir. Kireçtaşı ile temas halinde olan hafif bir tabaka kalır .

Genellikle ulaşılması en zor noktalar çok yüksek olanlardır. Bu yüzden eski bir bez alıp onu Coca Cola ile ıslatmak, iyi ve dikkatli bir şekilde uygulamak gerekiyor . Alternatif olarak, ellerinizi kirletmeden uygulayabilmeniz için bir sprey satın alabilirsiniz .

İçeceğin bir saat boyunca etki etmesi gerekiyor, hatta bütün gece boyunca da olsa daha iyi. Süre dolduğunda tuvaleti yıkayın. Lekelerin çoktan gitmiş olması gerekir. Kalırlarsa işlemi en az bir kez daha tekrarlayın . Sonuç mükemmel olacak, tuvalet parlayacak.

Coca Cola’nın mutfaktaki diğer kullanımları

Coca Cola bulaşıkları yıkarken de faydalı olabilir , mükemmel bir yağ giderme etkisine sahiptir, bu da tabakları ve tencereleri mümkün olan en iyi şekilde temizlemenizi sağlar. Örneğin tavanın tabanındaki inatçı kirleri ortadan kaldırmak için en iyi çözüm olarak kabul edilir .

Alternatif olarak paslı muslukların üzerine de dökülebilir . Tüm pas izlerinin tamamen ortadan kalkmasını sağlamak için tek yapmanız gereken, alüminyum levha üzerine birkaç damla dökmek ve daha sonra üzerine sürmektir. Çok fazla pas varsa, etkilenen kısmı doğrudan Coca Cola’ya batırın ve gece boyunca dinlenmeye bırakın.

Soğuk su altında iyice durulandıktan sonra musluk , aşındırıcı bir mutfak süngeri ile silinerek neredeyse yeni gibi temizlenecektir .

Çamaşır ve yağ lekeleri için koka

Ancak içecek aynı zamanda leke çıkarıcı olarak da faydalı olduğu için iş bununla bitmiyor , çamaşır lekeleri için belirtilen herhangi bir ürünün yerini alabilir. Giysilerden yağ lekelerini çıkarabilir. Çıkarılacak veya yağdan arındırılacak parçanın üzerine birkaç damla püskürtün ve ardından yıkayın.

Hayatınızda en az bir kez ayakkabınızın altına ya da pantolonunuza yapışan sakızla karşılaşırsınız , birçok çare denersiniz ve sonunda kurtulmak imkansız göründüğü için havluyu atarsınız. Ütü, sıcak su, soğuk su, sünger, hiçbir şey işe yaramıyor.

Coca Cola-donna.nanopress.it İşte son çözüm, etkilenen kısmı Coca ile ıslatın , ardından yarım saat bekleyin ve süngerle her şeyi çıkarmaya çalışın. Evinde çok fazla gümüş eşyası bulunanlar ya da yıllar içinde parlaklığını kaybetmiş pek çok mücevheri olanlar da bunu ışık vermek ve her şeyin eskisi gibi parlamasını sağlamak için kullanabilirler. Bir beze biraz kola döküp mücevherlere veya gümüş eşyalara sürüyorsunuz, hepsi bu.

ev