Bahçede çok eski bir küreği olan kimse onu asla atmamalıdır. Bu şekilde yeniden kullanarak ona ikinci bir hayat verebilirsiniz.

eski kürek

Nesnelere ikinci bir hayat vermek , yalnızca paradan tasarruf etmek için değil, aynı zamanda çevreye de yardımcı olmak için her zaman büyük bir memnuniyettir. Bir nesne atılmaz, yeniden kullanılırsa benzersiz bir şey elde edebilirsiniz. Bahçe küreği eskidiğinde ve artık işini yapmasına gerek kalmadığında durum budur . Gerçekte, onu atmak çok yazık olur çünkü binlerce farklı şekilde yeniden kullanılabilir. En çok hangileri kopyalanıyor hep birlikte öğrenelim mi?

Bahçedeki eski kürek nasıl yeniden kullanılır?

Eski bir küreği bahçede nasıl yeniden kullanabilirsiniz? Pek çok fikir var ve kendin yap uzmanları, tekrar kullanılabilecek bir şeyi asla atmamanızı tavsiye ediyor.

Örneğin, bir kürek, yolculuğunu ve ömrünü tamamladıktan sonra, yine de çok şey verebileceği için elenmemesi gerekir. Bazı eğitimlerde, birkaç kısa manevra ile bir küreğin nasıl pulluk moduna veya manuel çalı tırpanına dönüşebileceği görülebilir .

bahçedeki eski kürek

Bu durumda, mükemmel el becerisi ve ayrıca elektrikli testere ve matkap gibi aletlerin kullanılması gerekir. Kürek tabanı başlangıçta korunur ve daha sonra artık kullanılmayan eski bir demir testeresinin tabanına yerleştirilmek üzere boşaltılır. Bu iki unsuru birleştirerek, orijinal bir sapa sahip manuel bir çalı tırpanı elde ediyoruz.

Kürek için yaratıcılık ve ikinci hayat

Sadece bu da değil, aslında bir küreğin yaşamakla övünebileceği pek çok hayat var. Örneğin, düz bıçak ve metal boynu, daha sonra fideleri ve çiçekleri yerleştirmek için bir rafa dönüştürülebilir. Hedef? Bahçede veya terasta az yer olduğunda da kullanışlı olan güzel bir dikey ekici alın.

Bıçakların bıçakları, hiçbir ücret ödemeden kuşları beslemek için tepsi olarak da kullanılabilir. Eğer elinizde kare uçlu olanlar varsa ön kapı önünde çeşitli karşılama süslemeleri ile hayal gücünüze yeşil ışık yakabilirsiniz.

bahçe küreği

Hayal gücü olan herkes için metal bir parça bahçe için farklı aletlerle kombinlenebilir. Sonunda bazı soyut heykeller veya dış alanı süsleyen hayvan gövdeleri göreceksiniz.

Bazı durumlarda tasarımcı lambasına da dönüşebilir. Beyaza veya favori bir renge boyamanız, gerekli elektrik ve ardından bir LED ampul ile donatmanız yeterli olacaktır. Hayal gücünüzü serbest bırakmak ve tüm nesnelere ikinci bir hayat vermek önemlidir. Özellikle kürek , terasa veya bahçeye modaya uygun bir dokunuş vermek için yararlı ve hatta sadece güzel bir şey haline gelebilir.

Bir tavsiye: Paslanmışsa tekrar kullanmanıza gerek yoktur, ancak doğru şekilde atın.

ev