Bu organik gübre ile bitkileriniz sağlıklı, güçlü ve bereketli büyüyecek: evde sadece birkaç dakika içinde hazırlayabilirsiniz.

Doğal gübre

Sıcak mevsimin geri gelmesiyle birlikte birçok kişi bahçelerini ve hatta evlerinin odalarını evin içine ve dışına güzellik, renk ve parlaklık veren harika bitkilerle doldurma eğilimindedir. Ancak, bir veya birden fazla yeşil dostuna bakan herkesin bildiği gibi, onların güçlü ve bereketli büyüyebilmeleri için bitki bakımı çok önemlidir . Bu nedenle, bitkiler için uzun ömür sağlamak için, en iyi gübrenin kullanımından başlayarak bir dizi ayrıntıya dikkat etmek iyidir .

Ev yapımı çok güçlü organik gübre: sadece bu bileşenler yeterlidir

Birçoğu, özel mağazalarda kolayca bulunabilen kimyasal gübrelere güvenmeyi tercih ediyor. Bununla birlikte, tavsiye , bitkiye ve toprağa da zarar verebilecekleri için kimyasal solüsyonları kendi haline bırakmaktır .

Yemyeşil bitkiler

İdeal olan , evde sadece birkaç dakikada yapılabilecek doğal ve organik çözümlere  odaklanmaktır . Ancak bu şekilde, bitkilerimizin sağlığına herhangi bir risk oluşturmadan, kullanılan bileşenler hakkında tam bir bilince sahip olabiliriz.

O halde evde gerçekten etkili olan ve bitkilerimizin her zaman sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlayan bir organik gübre nasıl hazırlanır?

Özellikle söz konusu bitkiler özellikle hassassa ve sağlıklarını tehlikeye atmayan belirli türde tedavilere ihtiyaç duyuyorsa, doğal gübreleri tercih etmek her zaman doğrudur .

Ayrıca, ev yapımı gübrelerle çok tasarruf edebilirsiniz: çok etkili bir çözüm oluşturmak için birkaç yaygın bileşen yeterlidir .

İnanılmaz görünüyor, ancak tek ihtiyacınız olan bir litre su ve 100 ml süt . Sütü bir litre suya batırın ve bitkilerimizin bu kadar çok besin almasını sağlayacak solüsyonu hazırlamak için iyice karıştırın.

Bu çare nasıl uygulanır? Hem yere hem de bitkiye dökülebilir; alternatif, bu çözeltiyi bir nebülizatörle püskürtmektir .

Süt , bitkilerimizin sağlıklı ve güçlü büyümesini sağlamak için gerçekten istisnai bir besindir , ancak tek besin değildir. Aslında, her zaman çok etkili olan bir organik gübre hazırlamak için birkaç alternatif vardır.

Sütün tüm alternatifleri: bitki için en iyi maddeler

Bunlardan biri de gerçekten harika bir doğal ve organik hazırlık için bir litre suyla karıştırabileceğimiz yumurta pişirme suyu .

Epsom tuzu

Epsom tuzu, olağanüstü faydalı özellikleri nedeniyle organik bir gübre olarak da oldukça popülerdir. Özellikle Epsom tuzu, bitkimiz için mükemmel büyümeyi destekleyen bir madde olan hidratlı magnezyum sülfat açısından çok zengindir.

Son olarak, süt yerine kompost çayını da kullanabiliriz . Organik bir bileşik, genellikle çiftçiler tarafından bitki için bir iyileştirme elde etmek için kullanılır, bu da bir dizi mikroorganizma ve organik maddeden faydalanabilir.

Tek yapmanız gereken bir avuç kompost çayı alıp suda demlemek ve yaklaşık bir hafta bekletmek . Bu süreden sonra filtrelemeye geçiyoruz ve böylece tesisimiz için istisnai bir çözüm elde ediyoruz.