Gömlekleriniz çok küçükse endişelenmeyin çünkü iğne ve iplik kullanarak anında büyütebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapmanız gerektiği.

gömleği genişlet

Dolabınızda mutlaka çok sevdiğiniz ama size küçük gelen gömlekler olacaktır . Dardırlar ve artık onları kullanamazsınız. Endişelenme, bu şekilde onları tekrar kullanabilirsin. Sadece biraz iplik ve bir iğne alın ve bu şekilde kesinlikle başaracaksınız.

Bir gömleği germek fazla zamanınızı almayacak ama nasıl dikileceğini bilmeniz gerekecek. Bir dikiş makineniz varsa, daha da hızlı olacaktır. Kullanımı basittir ve web’de en basit şeyleri yapabilmek için temel bilgileri öğrenmenize olanak tanıyan birçok eğitim vardır. Aksi takdirde, bir iğne ve iplik kullanın, kesinlikle daha fazla sabrınız olacaktır.

Aşağıda, bu yöntemi kullanarak bir gömleği nasıl büyüteceğimizi göreceğiz. Çok basit ve dikiş konusunda pek pratik olmayan yeni başlayanlar bile bunu yapabilir. Öyleyse, dar bir gömleği genişletmek için gereken adımları görelim. Tüm detaylar bir sonraki paragrafta.

Dar gömlekler: işte böyle

Dar gömlekleri genişletmek çok zaman almaz ama bakalım neye ihtiyacın var. Bir iğne ve ipliğe veya elektronik bir dikiş makinesine ihtiyacınız olacak. Sonra makas ve gömleği genişletmek için biraz kumaş. Kontrast oluşturmak için farklı bir desen seçebilir veya benzer bir desen seçebilirsiniz. Gömlek düz renk ise aynı şey.

Gömleklerinizi alın ve başlayalım . Yapmanız gereken ilk şey, gömleğin önünü ve arkasını birleştiren dikişin olduğu koltuk altı bölgesini koyulaştırmak. Küçük, düz uçlu bir makas kullanarak gömleğe zarar vermemeye dikkat ederek tamamen ayırın. Her iki taraf için devam edin.

kumaş ilavesiyle bir gömleğin nasıl büyütüleceği aşağıda açıklanmıştır

Şimdi elde ettiğiniz, en çok tercih ettiğiniz kumaşı alın ve yaklaşık 8 santimetrelik bir dikdörtgen kesin (ölçü, gömleğin ne kadar büyütülmesi gerektiğine göre değişir). Kumaşı açın ve arkada çalışın. Fazladan iki parçanın eşit olması için kumaşı ikiye katlayın ve pim yardımıyla sabitleyin.

Kalem veya terzilerin kullandığı özel tebeşir yardımıyla çizim yapmanın zamanı geldi . Ölçümü gömleğin kendisiyle alın. İki parçadan biri diğerinden daha geniş olmalıdır. Neredeyse bir yamuk şeklinde olmalıdır . Şimdi yaptığınız çizimden 1 cm kenar bırakarak kesin.

büyütülmüş gömlek

Şimdi gömleğe kumaş ekleyerek katılmanız gerekiyor . Gömleği al ve içini dışına çevir. Daha kesin olmak gerekirse, her şeyi sıkıca yerinde tutmak için önce iğnelerle nişan alarak kendinize yardımcı olabilirsiniz. Ardından elde veya elektronik dikiş makinesinde iğne ve iplikle dikmeye devam edin. Ayrıca kumaşın fazla kenarlarını da kesin, aksi halde yıpranabilir.

Sonuçlandırmak ve her şeyin iyi yapılmış görünmesini sağlamak için bazı dikişleri geri alın. Örneğin, kollarda yatay dikişler varsa, onları tekrar almanız gerekecektir. Başkaları varsa aynı şey. Şimdi giy ve rahat edeceğini göreceksin çünkü gömlek bir beden büyük aldı. Sadece bu yöntemi kopyalamaya çalışmalısın, bu gerçekten basit.

ev