Bu çılgınca gelebilir, ancak sadece bir kepçe ve biraz yün kırparak gerçekten faydalı bir şey yaratabilirsiniz.

Yünü ve bir kepçeyi yeniden kullanın

İşte basit yün ipliklerinin olağanüstü bir şey yaratmanıza nasıl yardımcı olabileceği. Ayrıca eski bir kepçeye de ihtiyacınız olacak .

Artık yün ile eski bir kepçe kullanın

Birçoğu, evde sahip olunan artık malzemelerle neler yapabileceklerini kesinlikle merak edecek. Bugün bileklik olarak takabileceğiniz , hatta saçlarınıza bağlayabileceğiniz lezzetli örgüler yapabileceğinizi ortaya koyuyoruz .

İşte ihtiyacınız olan tüm malzemeler :

– 1 adet akrilik iplik . Bu çok önemli: Saçınıza uygulamak istiyorsanız başka türde bir iplik kullanmayın, aksi takdirde saçlarınız karışır ve dağınık görünür.

Örneğin Red Heart markasından bir tane kullanabilirsiniz, ancak %100 akrilik olduğu sürece her marka işinizi görecektir. Çoğu kişi saç rengine uygun iplikler kullanır ya da mor, mavi, yeşil, pembe ve kırmızı gibi daha cesur renkleri tercih edebilirsiniz;

– 2 makas ;

– 3 kepçe ;

kepçe

– 4 çakmak : Bu, örgülerinizin uçlarını daha düzgün hale getirmek için bir bitirme tekniğidir, ancak denemek istiyorsanız ve gençseniz, bir ebeveynden veya başka bir sorumlu kişiden yardım alın. Önce güvenlik.

Ayrıca süpervizörünüz de asistanlık yapabilir, bu da her şeyi çok daha kolay hale getirir. Bir telin gevşek ucunu bir elinizle tutun, ardından örgülerinizin durmasını istediğiniz yerde çakmakla yakın. Sonu düğümlemek için ihtiyaç duyacağınız için yaklaşık yarım inç ekleyin. Şimdi ipliği dört parmağınızın etrafına üç kez sarın ve yan yana altı iplikle büyük bir ilmek bırakın.

Bu işlemle örgüler oluşturun

Şimdi potanın deliklerine dört veya altı yün ipliği sokarak devam edin. Oluşturmak istediğiniz örgünün boyutuna göre daha fazla eklemeye karar verebilirsiniz . Ardından, en sevdiğiniz şekli oluşturmak için telleri sarmaya başlayın.

Kepçe , tellerin çekilmesini sağlamak ve mükemmel boyuttaki örgüyü yapmak için gerçekten kullanışlı olacaktır – sanki başka birinin size yardım etmesi gibi!

Yün yumağı

İstediğiniz büyüklükteki örgüyü yaptıktan sonra uçlarını kepçeden çıkarmanız veya kesmeniz ve ardından çakmakla dikkatlice yakmanız gerekiyor. Örgüyü bir bileklik gibi sarmak isteyip istemediğinize bağlı olarak telleri serbest bırakın veya bırakmayın.

Öte yandan, birçok insan bu örgüleri saçlarına uygulamayı sever: bu sizin durumunuzsa, zaten ince bir yün satın alarak mümkün olan en ince at kuyruğu yapmanızı tavsiye ederiz. Bu yapıldıktan sonra, saçınızdan bir tutam alıp, sanki bukleniz yün ipliklerden başka bir şey değilmiş gibi örgü oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Kepçe yöntemi, örgüyü basit bir şekilde yapmanıza yardımcı olur, ancak onu nasıl kullanacağınıza yalnızca siz karar verebilirsiniz , belki de en sevdiğiniz şekilde.

ev