Çöplerin rahatsız edici kokuları herkes tarafından hoş görülmez. Bazı durumlarda, özellikle balık bazlı yemekler yapıyorsanız, mutfaktaki hava oldukça mide bulandırıcı olabilir. Organik çöp bidonunu balkona koyma imkanınız yoksa, çöp kokusu sorununu hafifletmek için işte bazı çözümler. Ayrıntıları analiz edelim.

Çöp kutusundaki bulaşık makinesi tableti

Herkesin çöplerini balkonda veya evin dışındaki boşluğa bırakma imkanı yoktur. Aslında bazı insanlar çöpleri mutfakta veya lavabonun altındaki dolaplarda bırakmaya “zorlanır” . Ayrıca, çeşitli belediyelerde uygulanan farklılaştırılmış atık toplama, organik atıkların ve yemek artıklarının günlük olarak bertaraf edilmesine izin vermemektedir.

Bu nedenle bazı durumlarda çöpten yayılan koku yeterince güçlü olabilir ve evin içinde ciddi rahatsızlıklara neden olabilir. Bununla birlikte, sorunu çözmek veya her durumda hoş olmayan kokuları en aza indirmek için gerçekten iyi çözümler var. Ve kesinlikle doğal, pratik ve her şeyden önce ekonomiktirler.

Bu yazıda, sizi günlük, hızlı, güvenli ve etkili bir şekilde uygulayabileceğiniz bazı püf noktaları keşfetmeye götüreceğiz . Koku açısından çöpleri nasıl çok daha az rahatsız edici hale getirebileceğinizi öğrenmeye hazır mısınız ? İşte bilmeniz gereken her şey. Gözlerinize inanamayacaksınız ve hemen evinizin içindeki durumu iyileştirmek için çalışmaya başlayacaksınız.

Çöp, hoş olmayan koku sorununu ortadan kaldırmak için en iyi çözümler

Çöp bidonlarından gelen kokular , özellikle rutubet kokuları çok yoğun olabilir ve evimizin tüm odalarını “istila edebilir”. Sorunu çözmek için, size uygulayabileceğiniz bazı ustaca ve çok pratik yöntemler sunuyoruz.

Yapılacak ilk şey, şüphesiz çeşitli kutuları uygun şekilde temizlemektir . Aslında, yiyecek artıkları veya diğer unsurlar torbadan çıkıp dipte birikebilir, uzun vadede çürüyebilir ve hoş olmayan kokular verebilir. Bu nedenle çöp kutularının hijyeni, tutarlı bir şekilde yapılması gereken ilk şeydir. Sadece sabun ve su değil, birkaç damla sirke ve limon da kullanabilirsiniz.

çöp kutuları

Ne kadar açık olsa da, yapılacak tek hareket bu olmayacak. Aslında çantaya her yiyecek attığımız zaman kötü kokular çıkabilir. Ancak, kabartma tozu bizim imdadımıza yetişecek . Bu ürünün hiçbir evde eksik olmayacağına eminiz. Örneğin tüm yüzeylerdeki kirlerin giderilmesi gibi çeşitli açılardan etkili olabilmektedir.

Bununla birlikte, kabartma tozunun çok yönlülüğü, hoş olmayan çöp kokuları alanına da uzanır. Her seferinde çantanın dibine bu elementten bir çay kaşığı koyun . Ne olacak? Kabartma tozu, çöpün rahatsız edici ve çok yoğun kokularını emebilecek . Sorunu en iyi şekilde çözmek için, bu üründen bir çay kaşığı da çöp kutusunun dibine konulabilir.

Koku problemini ortadan kaldıran diğer dahiyane çözümler

Ancak, çöpten yayılan koku sorununu azaltmak için çöp kutusuna ve poşete eklenen bir çay kaşığı kabartma tozu tek olası yöntem değildir. Haznenin içine – özellikle ıslak hazneye – gazete sayfalarının yerleştirilmesi de önemli olacaktır . Torbadan dökülen herhangi bir sıvıyı emebilecekler.

çöp kokuları

Dolayısıyla bu hareket, ürünün dışarıdan hoş olmayan kokular yaymasına izin vermeyecektir. Altta gazete sayfaları ile çantada bir çay kaşığı kabartma tozu birleştirmek, herkese tarafsızlıkla tavsiye ettiğimiz çözümdür.

Bununla birlikte, hoş olmayan kokuları etkili bir şekilde emebilen başka elementler de vardır. Kahve telvesi ve iri tuzdan bahsediyoruz . Bunlar her evde bulunacağından emin olunan unsurlardır. Bu nedenle, onları bulmakla ilgili hiçbir zaman sorun yaşamazsınız. Bu elementler aynı zamanda çantadan yanlışlıkla çıkan sıvıları da büyük bir emme gücüne sahiptir.

Bununla birlikte çok avantajlı bir çözüm, genellikle bulaşık makinesinde kullanılan normal bir tabletle   de ilgilidir . Tek yapmanız gereken bir tencerede su kaynatmak ve bu tableti içine yerleştirmek. İyice karıştırdıktan sonra içine bir poşet çay da koyacaksınız.

Bu hareketleri yaparak, haznenin içinde oluşan sıvıyı atabilir ve her şeyi yaklaşık 30 dakika etki etmesi için bırakabilirsiniz . Çözelti, hazneden gelen hoş olmayan kokuları daha iyi emebilecektir. Daha sonra kıskanılacak bir şekilde kokacak olan bu öğeyi durulayacaksınız.

Çöp sorununu kesin olarak çözmek için bazı küçük püf noktaları listeledik . Tek yapmanız gereken tavsiyemizi uygulamaya koymak!

ev