Çamaşır makinesinde çorap kaybetmek çok yaygın bir durumdur. Sepetin dibine ya da bir nevresimin içine sıkışıp kaldıkları için çoğu zaman bizi şüpheye düşürürler. Neyse ki, çoraplarda ahlaki olmaması için bir hile, bu sorunu çözmeyi mümkün kılar. Her yıkamadan önce benimseyerek tüm çoraplarınızı tek bir çiftte bulacaksınız!

Çoraplarınızı çamaşır makinesinde kaybetmek anlatılması zor bir durumdur. Bu hata, çamaşır yıkarken dikkat eksikliğine ek olarak, kumaşın makinenin bazı mekanik kısımlarında conta ile tambur arasında sıkışıp kalması durumunda ortaya çıkabilir. Bu durum sadece sinirlerinizi zorlamakla kalmaz, aynı zamanda maliyetli ve can sıkıcı hasarlara neden olabilir.

Çoraplarınızı makinede kaybetmenizi engelleyecek bu hile nedir?

Normal bir yıkamadan sonra, makineye koyduğunuzdan emin olmanıza rağmen çoraplarınızın kaybolduğunu fark edebilirsiniz. Çoğu zaman yapılan yıkama sayısı, çamaşır makinesinden geçirilen çorap sayısı ve dikkat eksikliği dikkate alınması gereken ana faktörlerdir. Ancak bunun tekrar olmasını önlemek için her yıkamadan önce bu basit hareketi yapın.

– Çoraplarınızı eski bir tişörtün içine koyun 

Kayıp çoraplar.

Tek ihtiyacınız olan eski bir tişört, tercihen beyaz ve pamuklu, böylece çoraplarınızı mahvetmezsiniz.  Yıkanacak çorapları giysinin içine koyun ve bir tür çanta oluşturmak için bağlayın. Çoraplar kaldırıldıktan sonra tek yapmanız gereken onları çamaşır makinesine koymak ve her zamanki gibi atmaktır. Bu, çoraplarınızı kaybetmemek için mükemmel bir numara. Makineden çıktıklarında sadece temiz   olmakla kalmayacak, her şeyden önce eksiksiz olacaklar! İç çamaşırlarınızı ve çoraplarınızı kaydırmak için bir çamaşır filesi kullanmak da mümkündür.

Çoraplarınızı çamaşır makinesinde kaybetmemek için diğer ipuçları

Her yıkamadan sonra, aynı bulmaca: Çoraplarınızı umutsuzca çiftler halinde toplamaya çalışıyorsunuz ama bir ya da ikisi her zaman eksik. Tişört hilesinin yanı sıra, aşağıdaki basit ve pratik yöntemler, tüm çoraplarınızı bulmanızı ve çamaşır makinenizin sorunsuz çalışmasını sağlar.

– Top çorapları makinede yıkayın

top çorap

Çoraplarınızı bir daha asla kaybetmemek için  dürbünleriyle birlikte çamaşır sepetine koyabilirsiniz  .  Bunu yapmak için, makineyi çalıştırmadan önce bunları bir top haline getirin. Bunu yaparak, yol boyunca onları kaybetme riskini almazsınız. Ayrıca çamaşır makinesinde bağlı kalacaklar. Bu pratik ve hızlı ipucu, makineye de zarar verebilecek can sıkıcı bir günlük sorunu kesinlikle çözecektir.

– Çorap çiftlerini çengelli iğne ile tutturun

Emniyet pimleri

Çoraplarınızı kaybetmemek için başka bir kolay teknik, onları bir çengelli iğne veya hatta  bir mandalla birbirine bağlamaktır.   Ancak bunu, çoraplarınızı çamaşır sepetine koymak için çıkardığınız anda yapmanız gerekecektir. Biraz sabır gerektiren bu yöntem hem pratik hem de temiz çamaşırları ayırmada oldukça etkilidir.

– Aynı renkte çorap satın alın

Aynı renk çorap

Bulunamayan bir çorabın gecikmesini önlemek için aynı renkten birkaç çift almak her zaman yararlıdır. Çoraplarınızı kaybetseniz bile, her zaman kendinizi hızlı bir şekilde tamir etme imkanınız olacaktır. Koşullar ne olursa olsun  ,  aynı ikili o zaman elinizin altında olacaktır .

Bu birkaç pratik ipucunu benimseyerek ,  yetim çorapların etrafındaki gizem artık bir endişe kaynağı olmayacak. Ancak, tüm girişimlerinize rağmen, bazıları sonsuza kadar kayıp kalabilir. Bu durumda, onları her zaman kış için köpek oyuncaklarına, bardak ısıtıcılarına veya eldivenlere dönüştürebilirsiniz!

ev