Şaşıracaksınız ama tıpkı okuduğunuz gibi pek çok kişi evden çıkmadan önce çantalarında folyo kullanmaya başlıyor. Nedeni sizi şaşırtacak, işte nedeni.

çantadaki folyo

Kalay folyo ya da bazıları tarafından alüminyum folyo olarak da adlandırılan folyo, her evde kolaylıkla bulunur. Genellikle mutfakta yiyecekleri kaplamak için kullanılır ancak başka kullanımları da vardır. Bu kağıdın uzun süre gıdayla temas etmesi halinde kötüye kullanılmamasının önemli olduğunu da hatırlatmak isteriz.

Ancak dediğimiz gibi kullanım şekilleri farklıdır ve bu nedenle sadece mutfakta yemek kaplamak için kullanılmaz. Sıklıkla karşılaştığımız yöntemler arasında örneğin ayakkabıları genişletmek için kullanılması yer alıyor. Veya bazı kusurları düzeltmek için. Veya bir elektrik iletkeni olarak bile.

Çantada folyo kağıdı

Ancak bugün bunu borsada kullanacağız. Evet çok doğru anladınız. Pek çok kişi dışarı çıkmadan önce çantalarına folyo koymaya başlıyor ve biz de size bunu neden ve nasıl yapmanız gerektiğini göstermek istiyoruz. Aşağıda, bir sonraki paragrafta ihtiyacınız olan tüm detayları bulacaksınız.

Çantadaki folyo: İşte nedeni

Dediğimiz gibi pek çok kişi çantasında folyo kullanmaya başlıyor. Daha sonra folyoyu alın ve rulodan yaklaşık 20 santimetrelik bir parça soyun . Bu noktada onu buruşturun ve bir top oluşturacak şekilde kapatın. İyice sıkışıncaya kadar sıkın.

Çantada kalay folyo topu

Artık bu folyo topunu torbanın içine yerleştirebilirsiniz . Nedenini merak ediyor olabilirsiniz. Nedeni basit, yoldayken ve tüm eşyalarınız yanınızda olmadığında birkaç durumda işinize yarayabilir. Örneğin saçların kabarmasına yardımcı olur ve saçın üzerinden geçirerek daha pürüzsüz hale gelmesini sağlar.

Uygulamada elektrik saçının etkisinden kurtulacaksınız . Çok basit bir model ama özellikle küçük bir çantamız olduğunda ve içine tarak sığdıramadığımızda çok kullanışlı olabilecek bir model. Bu teknik oldukça iyi biliniyor ve tamamen yeni değil. Hatta bunu dışarı çıkmadan önce basit bir alüminyum folyo parçasıyla evde de yapabilirsiniz.

Elektrikli saç

Bu, elektrik yükünü çekmenize ve gerçekten kusursuz saçlara sahip olmanıza yardımcı olacaktır . Tek yapmanız gereken denemek ve gelişmeler olduğunu fark ederseniz her ihtimale karşı çantanıza küçük bir top koyabilirsiniz. Aşağıda alüminyum folyoyu nasıl farklı şekilde kullanabileceğinizi göreceğiz.

Alüminyum folyonun diğer kullanımları

Daha önce de söylediğimiz gibi kalay folyo veya alüminyum sadece mutfakta kullanılmıyor. Az önce elektrikli saçları uzak tutmak için faydalı olabileceğini söyledik. Ayrıca kuaförler tarafından vurgulama veya diğer aydınlatma gibi belirli teknikler için sıklıkla kullanılır .

Daha sonra temizlik ve örneğin gümüş eşyaların temizlenmesi için kullanılır . Aslında, bulaşıkların veya tepsinin hiç çaba harcamadan yeniden yeni gibi görünmesini sağlamak için suya bir top koymanız yeterli. Daha sonra kendinize zarar vermemeye dikkat ederek makas veya bıçakları keskinleştirmek için kullanabilirsiniz.

Ancak yine de hem kurutucuda statik elektriği ortadan kaldırmak için hem de ütü yaparken kullanılabilir. Aslında daha hızlı ütülemeye ve zamanı yarıya indirmeye yardımcı olur. Son olarak, ancak sonuç olarak, Güneş ışınlarını yansıtarak tatarcıklar ve böcekler için bir kovucu görevi görebilir .

ev