Kaynar su dolu bir tencerenin içine bir top alüminyum folyo koyun, sonuç sizi şaşırtacak. İşte sizin de hemen denemeniz gereken kusursuz ev kadınları yöntemi.

suda folyo

Alüminyum folyo veya alüminyum folyo olarak da adlandırılan, tüm evlerde bulunur. Aslında genellikle mutfakta kullanılır ve yiyeceklerin günlerce saklanacağı durumlarda kullanılmaması gerekse bile yiyeceklerin üzerini örtmeye yardımcı olur. Aslında, bu kağıdı kötüye kullanmamak ve belki de yiyeceklerle birlikte yeniden kullanılabilir silikon kapaklar kullanmak önemlidir.

Aslında, alüminyum folyo başka birçok şekilde kullanılabilir ve onu gıda ile temas halinde kullanmayı bırakmak için bunları bilmeniz yeterlidir. Örneğin, onu kullanmanın birçok yolu arasında mükemmel bir iletkendir ve birçok elektrikli cihaza yardımcı olur. Veya ayakkabılarınızı genişletebilir veya   bazı küçük kusurları düzeltebilirsiniz .

aliminyum folyo

O zaman ev hanımlarının en çok kullandığı bir yöntem daha var ve biz onu size anlatmak için buradayız. Garantili bir sonucu olan ve bir sonraki paragrafta hemen göreceğimiz gerçekten ilginç bir yöntem. Aşağıda ev hanımlarının kullandığı bu yöntemin tüm detayları yer almaktadır.

Suda alüminyum folyo yöntemi: işte nedeni

Alüminyum folyo dediğimiz gibi çeşitli alternatif kullanımlar için kullanılıyor ve birkaç örnek verdikten sonra ev hanımlarının en çok kullandığı yönteme bir göz atalım. Aslında bunlar, alüminyum folyoyu gümüş takımları , çatal bıçak takımlarını ve hatta evinizdeki diğer nesneleri temizlemek için kullanır .

Gümüş tabakları ve aksesuarları birçok yıkamadan sonra kullanırsanız mutlaka matlaşacak ve grileşecektir . Ancak sorun değil, çünkü bir alüminyum folyo levha ve bir tencere kaynar su kullanılarak kolayca çözülebilir . Nasıl yapılacağını görelim.

alüminyum top

Az önce de söylediğimiz gibi gümüş eşyaların çok kısa sürede ve onu bozabilecek kimyasallar kullanmadan nasıl parlatılacağını göreceğiz. İhtiyacınız olan şey çok basit: bir tencere su, kabartma tozu, bir top alüminyum folyo ve temizlemek için gümüş takımlar.

İlk olarak, oldukça büyük bir tencereyi yaklaşık 2 L suyla doldurun ve ateşe verin. Birkaç dakika sonra içine alüminyum topu ekleyin ve suyun kaynamasını bekleyin . Bu noktada tavaya 150 gr sodyum bikarbonat dökün ve karıştırın.

temizlik gümüş

Şimdi çatal bıçak takımını içine daldırma zamanı. Gümüş eşyaların folyo topa temas ettiğinden emin olun, yoksa bu hile işe yaramaz . Onları çıkarmanız gerektiğinde pense ile kendinize yardımcı olabilirsiniz. Önceden hazırlanmış gümüş eşyalar ile kirli gümüş eşyalar arasındaki farkı hemen göreceksiniz.

Daha büyük eşyalar da kullanabilirsiniz, sadece kendinizi yakmamaya dikkat edin. Aslında alüminyum bir ısı iletkenidir ve bu nedenle kendinizi kolayca yakabilirsiniz. Yukarıdaki görüntüden de görebileceğiniz gibi, temiz kısım ile hala kirli kısım arasında çok büyük bir fark var. Şimdi de dene.

ev