Yavaş yavaş yayılan bir numara, paspasın altındaki bisküvilerdir. Bu yüzden çoğu öyle.

Paspasın altında kurabiye

Paspasın altına bisküvi koyma alışkanlığı her geçen gün yaygınlaşıyor . Sebebi tahmin etmesi gerçekten çok basit ve her ev sahibinin en büyük korkularından biriyle bağlantılı. İşte bu alışkanlığın neden yaygın olduğu ve kaçınmamıza ne yardımcı olabileceği.

Paspasın altındaki kurabiyeler, neden yapsın

Elbette birçok kişi paspasın altındaki kurabiyelerin saçma olduğunu düşünecektir. Bunun yerine, bunu yapmanın olağan olmasının nedeni çılgınlıktan başka bir şey değildir. İster apartman dairesinde ister müstakil bir evde yaşıyor olun, bu küçük numara çok büyük ve giderek yaygınlaşan bir sorun için gerçekten etkili olabilir .

Bisküvileri paspasın altına neden koyarız?

Hatta dışarı çıkarken paspasın altına bisküvi koyarsanız, döndüğünüzde paspasın birisinin kapımıza çok yaklaşması nedeniyle üzerine basılıp basılmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Aslında hırsızların , kiracıların hareketlerini ve ne zaman hareket edeceklerini anlamaya çalışmak için evin ön kapısına yaklaşarak hırsızlıklarını planlamaları alışılmadık bir durum değildir . Ayrıca, her şeyi planlayarak, keşfedilmekten veya onlara geri dönebilecek izler bırakmaktan kaçınmanın bir yolunu bulurlar.

Genel olarak, bir hırsızlığı planlamak için suçlular, ev sakinlerinin zamanlarını ve yaşam tarzlarını inceleyerek , video kameraların olası varlığını, evin çeşitli girişlerini ve hırsızlık önleyici bir cihazla donatılıp donatılmadığını kontrol ederek başlar. Daha iyi davranmak için, planlama sırasında bile, evde kimsenin olmamasını bekleyerek görülmemelerini sağlarlar.

Ufalanmış bisküvi bulursanız ne yapmalısınız?

Ufalanmış bisküvileri bulmak, potansiyel suçluların evimize girmeye çalışmış olabileceği veya durumu incelemek ve bir hırsızlık planlamak için “geçmiş” olabilecekleri anlamına gelir.

Paspasın altındaki kurabiyeler

Her şeyden önce, paspasın altındaki bisküvilerin evimize girmek isteyen biri tarafından gerçekten çiğnendiğinden emin olmakta fayda var. Bir komşu, kaçınılmaz olarak, kendisini dış mekan paspasımızın üzerinden geçerken bulmak zorunda kalabilir. Bu nedenle konutta dolaşan yeni rakamlara dikkat etmekte fayda var . Ayrıca aplikasyonlar için kullanılabilecek makinelerin varlığına dikkat edin.

Maalesef evimizi soymak isteyen biri tarafından hedef alındıysak, suçlulara belirli bir hareket süresi vermemek için kiracıların alışkanlıklarını ve çıkış saatlerini kısa bir süreliğine değiştirmeye çalışabiliriz.

apartman hırsızlığı nasıl önlenir

Halihazırda bir alarm sisteminiz yoksa, bir alarm sistemi edinmeniz de tavsiye edilir. 

Tam da bu nedenle paspasın altında bisküvi kullanmak harika bir alarm zili olabilir. Eve döndüğünüzde hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak kesinlikle faydalı olacaktır.

ev