Hoş görünümü ile öne çıkan bir bitkidir. Ancak çürürse, onu kurtarmanın etkili bir yolu var.

Orkide , aslında birçok kişinin evlerinde mobilya olarak seçtiği en güzel çiçeklerden biridir.

Öte yandan, dairemizi keyifli kılan kesinlikle bir harita ve dahası, farklı renklerde bulunabileceği için geniş bir renk seçeneği var .

Bununla birlikte, bakımının kolay olmadığını da vurgulamak gerekir. Aslında kolay kolay solmaması için farklı tedavilere ihtiyaç duyar.

Bu nedenle, onu bir süpermarkette veya çocuk odasında bir rafta gördüğümüzde, büyülenmemiz ve onu satın almaya ikna etmemiz kolaydır. Ancak ne yazık ki, gereken ilgiyi göstermezlerse, yaprakları ve tomurcukları çok geçmeden vedalaşır.

Bu konuda bu çiçeğin vaktinden önce bizi terk etmesini istemiyorsak unutmamamız gereken bazı prosedürler var.

Aslında en deneyimli kişilerin de hatırlattığı gibi, evde sadece kişinin kişisel estetik zevklerini yansıtmayan uygun bir yer aramak iyi ve doğru. Aslında tropikal kökene sahip olan orkidenin soğuk ortamları kesinlikle sevmediğini ve sürekli pozisyon değişikliğinden hoşlanmadığını bilmelisiniz .

Ancak bu noktada, örneğin radyatör veya klima gibi yapay ısı kaynaklarının yakınına bile yerleştirilmemesinin yeterli bir seçim olacağı vurgulanmalıdır .

Bu karar aslında tesisi kesinlikle tehlikeye atacaktır. Kısacası, ışık ve ısı, örneğin korumalı bir pencere gibi doğal kaynaklardan geldikleri sürece gayet iyi .

Bununla birlikte, ne yazık ki, bir gün kaçınılmaz olan, yani çürümüş sevgili orkidenizi bulmak olursa , her ihtimale karşı uygulayabileceğiniz etkili bir çare olduğunu bilin .

Solmuş orkide nasıl kurtarılır

Ah evet, belki daha önce hiç duymadınız veya daha önce kimse size söylemedi ve tam da bu nedenle, bu hoş olmayan sorunu çözmenize yardımcı olacak gerçekten ilginç bir şey hakkında size bilgi vermek istiyoruz .

Önümüzdeki birkaç satırda, bu bitkinin oldukça basit bir şekilde canlanmasına izin verme prosedürünün ne olduğunu tam olarak görelim .

Her şeyden önce, tarım kireci adı verilen ve toz halinde bulunabilen özel bir ürün elde etmeniz gerekecek . Elinize aldığınızda bir sonraki adım sıcak suyla karıştırmak ve homojen bir losyon elde edene kadar her şeyi karıştırmak .

Bu nedenle bu işlemi de yaptıktan sonra elde edilen karışımı yaklaşık otuz dakika kadar bu şekilde bekletmeniz sizin ilginizi çekecektir . Bu karışımın kendi kendine hareket etmesini beklerken, orkidenizin çürümüş köklerini temizleme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Ardından bitkiyi, orkideler için uygun toprağı ekleyeceğimiz başka bir saksıya aktarma zamanı geldi . Bu nedenle ancak bu noktada daha önce içeride hazırlanmış olan karışımı dökmeliyiz.

Ne diyebilirim ki, bu prosedürü uyguladıktan sonra, kısa sürede orkidede iyi bir gelişme ve inanılmaz bir iyileşme fark etmelisiniz.