Orkide güzel ve zarif bir tropikal bitkidir, ancak evde yetişmesi kolay değildir. Aslında, büyümek, gelişmek ve sağlıklı kalmak için belirli koşullara ihtiyacı vardır, ancak titiz ve hedefli bir özenle birkaç yıl boyunca direnebilir.

Örneğin, çiçeklenmeden sonra orkidenin köklerinin çürümeye başlaması olabilir. Yine de panik yapmayın, çünkü anında veya neredeyse devam etmesini sağlayacak gizli bir bileşen var. İyi haber? Süper ucuz ve neredeyse kesinlikle mutfakta hazır! Her şey bundan ibaret.

Çürüyen orkide? Bu bileşenle iyileştirmeye çalışın!

Orkide

Evde kimin soğanı yok? Eşsiz bir tada sahip olan bu sebze, tariflerimizi daha lezzetli hale getirmemize yardımcı olur ve ayrıca çok az maliyetlendirme avantajına sahiptir. Ama soğanın çürüyen bir orkideyi iyileştirmemize de yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz?

Bu bir şaka değil, çünkü sebzenin antiparaziter ve antifungal gücü, sağlıktan hoşlanmayan orkideler için gerçek bir derde deva olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca büyümeyi düzenler ve köklerin çoğalmasına neden olur. Sadece denemelisin: İşte çürüyen bir orkide için soğanın nasıl kullanılacağı.

Çürüyen orkide? Bu bileşen birkaç gün içinde onu canlandırır!

Çürük orkide

İşte çürüyen bir orkideyi nasıl alacağınız.

Her şeyden önce, mantar ve bakterilerle kirlenmesini önlemek için sağlıklı olanlardan izole edin. Kurutulmuş yaprakları ve tencereyi çıkarın. Orkidenin yaşadığı toprak parçasını kırın, kökleri izole edin, çürümüş görünen uçları onlardan çıkarın ve yavaşça bir havzada yıkayın.

Kabuğunu soğandan çıkarınkamalar halinde kesin, doğrayın ve bir cam kaba koyun, sonra su ekleyin. En az birkaç saat bekleyin, ardından elde edilen sıvıyı süzün ve bir sürahiye koyun. Orkidenin köklerini boş bir tencereye yayın ve tamamen soğan sıvısıyla örtün. Gelişmiş infüzyon ile her 15 günde bir canlanan orkideleri sulamanız gerekecektir.

Sıvı ile emprenye edilmiş bir pamuk topu ile, parazitler tarafından saldırıya uğramalarını önlemek için filizlenmiş yaprakları temizleyin. Soğan suyuna batırılmış orkide iyileştiğinde, yeni, temiz bir tencereye aktarın ve uygun toprak kullanın. Bitkinin hayata geri döneceğini ve uzun süre sağlıklı ve yemyeşil kalacağını göreceksiniz. Bu nedenle orkideleriniz için, çevreye, insanların ve hayvanların sağlığına zararlı hiçbir kimyasal madde yoktur: onları sadece bir soğan güzelleştirmek için!