Satış ve reklam stratejileri genellikle süpermarketlerin ayrıcalığıdır. Nitekim pazarlama çalışmaları artık bu sektörde tanınmakta ve tanınmaktadır. Süpermarketler bu nedenle gelir elde etmeye ve mümkün olduğunca çok mal satmaya çalışıyor.

Süpermarketlerin daha fazla harcama yapmanızı sağlamak için kullandığı ustaca hileleri keşfedin.

Süpermarketlerde daha fazla harcamanızı sağlamak için kullanılan hileler nelerdir?

süpermarket rafları

Süpermarketlerdeki ürünlerin düzenlenmesi:

Çoğu zaman süt, yumurta ve ekmek gibi temel gıdalar süpermarket girişinden uzak yerlere konur, böylece diğer koridorlarda dolaşarak daha fazla zaman harcarsınız. İhtiyacınız olmayan ürünlere dikkatinizi çekerler. Çözüm, uzun vadeli bir bütçe hedefi belirlemek ve elinizden geldiğince buna bağlı kalmaktır. Bu, çok fazla kompulsif satın almanızı önleyecektir.

Süpermarketlerdeki büyük arabalar:

Bir süpermarkette arabası

Birçok süpermarkette arabaların boyutları büyümüştür ve bu, sizi başlangıçta istediğinizden daha fazlasını satın almaya teşvik edebilir. Tersine, sepetinizin yarısını boş görürseniz, bir şeyleri kaçırdığınızı düşünürsünüz. Bunu önlemek için, bir araba almayın ve yalnızca elinizde taşıyabileceklerinizi veya daha küçük bir sepete koyun.

Süpermarketlerdeki ürünlerin düzeni ve teşhirleri:

Perakendeciler için en karlı olan ürünler, genellikle onları gözden kaçırmamanız için göz hizasına yerleştirilen ürünlerdir. Yani en karlı markalar hemen önünüzdekiler, daha ucuz markaları bulmak için bir veya iki kat aşağı veya yukarı gitmeniz gerekecek. Bir ipucu: Bir ürünü satın almadan önce tüm raflara bakın, bu, fiyatları karşılaştırmanıza ve yalnızca bütçenize uygun olanı almanıza olanak tanır.

Süpermarketlerdeki ödeme öğeleri:

Kasada, sıra size gelmeden önce, bir şekerleme veya dergi sizi cezbedecektir. Bu ürünler iyi yerleştirilmiş ve ödeme sırasındayken kolayca erişilebiliyor. Buradaki tek çözüm senin iraden!

Süpermarketlerdeki teklifler ve promosyonlar:

Bir süpermarkette promosyonlar

Genellikle süpermarket teklifler sunduğunda bile her zaman kazanır. Bazen biraz tasarruf edersiniz, ancak çoğu zaman yapmazsınız. Örneğin on bardak yoğurt alırsanız, son kullanma tarihinden önce kesinlikle tüketemezsiniz.

Süpermarketlerdeki taze kokular:

Fırın genellikle süpermarketin girişine yerleştirilir. Kruvasan ve diğer tatlıların tatlı kokuları ağzınızı sulandıracak ve cezbedici, aromalı ve tatlı ürünler tüketme isteği uyandıracaktır. Tavsiyemiz aç karnına alışverişe çıkmamanızdır çünkü bu, her şeyi satın almak istemenize neden olacaktır!

Süpermarketlerde yumuşak, yavaş müzik:

Süpermarketler, yumuşak, yavaş müzik dinlemenin nabzınızı yavaşlattığını ve sizi rahatlattığını anladı. Bu, alışverişiniz sırasında adımlarınızı yavaşlatacak ve bu nedenle örneğin reddedemeyeceğiniz bir teklifle karşılaştığınızda daha fazla harcama yapmanızı teşvik edecektir. Bunun çözümü, koşularınız sırasında kulaklık takmak ve tempolu yürümektir.

Daha fazla harcama yapmanızı sağlamak için giyim mağazaları tarafından kullanılan en iyi numara nedir?

Birçok giyim markası, bu pazarlama stratejisini “stoklar tükenirken” işaretleri koyarak kullanır. Bu ürünü hemen satın almazsanız, bu teklife asla hak kazanamayacağınızı düşünmek sizi şüpheye düşürecektir. Satışların döngüsel olduğunu ve sonraki promosyon dönemlerinde mutlaka aynı teklifi, hatta daha iyi bir teklifi bulacağınızı unutmayın.

Artık birçok markanın benimsediği pazarlama stratejileri hakkında iyi bir geçmişe sahipsiniz.

ev