Daha güçlü ve daha görkemli güllere sahip olmak için bazı pratik tavsiyeler.

Güller belki de en yaygın ve takdir edilen çiçeklerdir. Bitkileri genellikle bahçede yetiştirilir, ancak geniş alana sahip olmayanlar için balkon veya terasta bile tutma olasılığı vardır.

Muhteşem çiçeklerinin tadını çıkarmak ve takdir etmek için, bu bitkinin özellikle balkon gibi bir ortamda tutulduğunda özel bir ilgiye ihtiyacı vardır.

Öyleyse en iyi şekilde çiçek açmasını nasıl sağlayacağımızı görelim.

  1. Temizlik: Gül bitkisinin yapraklarının bile, zararlıların saldırılarını önlemek için temizlenmesi gerekir. Bunu yapmak için, 30 gram Marsilya sabunu (pul veya rendelenmiş) ve 500 ml su ile bir çözelti hazırlayın ve bir temizlik bezi kullanın. Bunu 3 haftada bir gibi düzenli olarak yapabilirsiniz.
  2. Işık: Güneş ışığına maruz kalmak, çiçekler söz konusu olduğunda ilgili bir faktördür. Özellikle gül bitkisinin günlük olarak yeterli doğrudan ışığa ihtiyacı vardır (4-5 saat), bu nedenle terasınızın aydınlık bir alanına yerleştirin.
  3. Gübreler – Bir bitkinin çiçeklenmek için güce ihtiyacı olduğuna şüphe yoktur. Bu, kahve telvesi gibi organik gübrelerle desteklenebilen besinler sayesinde gelir: onları yere yayın ve ıslatın.
  4. Budama: İlk çiçeklenmeden sonra, ilkbaharın başında, bitkinin tüm enerjisini yeni tomurcukların büyümesine yoğunlaştırmasını sağlamak için kuru ve zayıf dallar ortadan kaldırılmalıdır.