Dakikalar içinde ve sadece 25 sente kendin yap sivrisinek kovucu

Ne yazık ki, yaz mevsimi , aralarında sivrisineklerin de bulunduğu, özellikle rahatsız edici birkaç böcek getiriyor . Özellikle akşamları, bazen o kadar çok olur ki kimse sokulmadan açık havada bir akşam geçiremez. Piyasada onları uzak tutan cilde uygun pek çok ürün ve onları gideren veya nötralize eden bir o kadar da kimyasal ürün bulunmaktadır. Ama bugün size onları evinizden uzak tutmak için doğal bir çare sunuyoruz.

Dakikalar içinde ve sadece 25 sente kendin yap sivrisinek kovucu

Dakikalar içinde ve sadece 25 sente kendin yap sivrisinek kovucu

Yapmanız gereken ilk şey kendinize Coca-Cola şişesi gibi bir şişe almak . Şişenin belirli bir noktada sıkıştığı merkezde aşağı yukarı kesin. Her durumda, çıkış deliği dar olduğu sürece diğer plastik şişeleri de kullanabilirsiniz.

Daha sonra şişenin tabanına 40°’yi geçmeyen 300 ml sıcak su koyun, aksi takdirde maya ölür. Ancak önce 4 yemek kaşığı şeker koyun ve eriyene kadar karıştırın. İki elementi bize çeken karbondioksit salınımını önlemek için aynı anda yerleştirilmemelidir .

Bu nedenle sivrisinekleri yakalayarak çeken ve serbest bırakan bu karışım önerilmektedir . Hazırlığa geri dönelim.

Şeker eridikten sonra suyu biraz soğumaya bırakın ve 40°’nin altına düştüğünde bir küp maya veya 25 gram toz maya ekleyin ve hepsini karıştırın.

Daha sonra şişenin üst kısmını alın ve karışımın olduğu şişenin diğer kısmına baş aşağı yerleştirin . İçeriye veya dışarıya yerleştirin (bu durumda şişenin iki parçasını biraz viski ile sabitleyin). Karışım her üç veya dört günde bir değiştirilmelidir. Bu sivrisinek kovucuyu yapmanın maliyeti yaklaşık 25/30 senttir.

Bunun sivrisineklerden kurtulmak için harika bir kendin yap çözümü olduğundan emin olabilirsiniz!

Bu videoda adım adım bu tuzağın nasıl yapıldığını göreceksiniz.