Birkaç basit adımda ortancaları nasıl çoğaltacağınızı öğrenmek ister misiniz? Dal tekniğini keşfedelim.

Ortanca bakımı

Ortanca , bahçede veya terasta en çok yetiştirilen bitkilerden biridir. Renkleri aslında bulunduğu ortamı daha canlı ve zarif bir görünüme kavuşturur. Bu güzel çiçekler, evinizin etrafındaki alanı dekore edebilir ve güzelleştirebilir.

Şekli ve parlak renkleri ile herkes tarafından beğenilen bu çiçekler, bahçenize veya balkonunuza gerçekten bereketli ve yoğun bir görünüm kazandırabilmektedir.

Tüm bitkiler gibi ortancaların da özel anlamları vardır . Çiçeklerin dilinde aslında sevginin ve pek çok dostluğun sembolüdürler. Bu nedenle ortanca vermek, hem eşsiz aşka atıfta bulunarak hem de nadir bir dostlukla ilgili olarak iki kişi arasında var olan güçlü bir sevgiye tanıklık eder.

Bu yazıda, ortancaların “işgal ettiği” bir bahçeye nasıl sahip olacağımızı göreceğiz. Cüzdanınıza ulaşmadan taze tomurcuklar almak ister misiniz? İşte ortancalarınızı hızlı , güvenli ve etkili bir şekilde çoğaltmak için ideal teknik .

Gerçekten harika bir yöntemle bahçede daha fazla ortanca

Parlak renkler ortancaların beygiridir . Hatta morumsu, fuşya, kırmızı, çivit, leylak, mavi ve daha birçok rengi elde etmek mümkün olacaktır. Tüm bu renkler bahçenizi zenginleştirir ve bahsedildiği gibi onu özellikle canlı kılar.

ortancalar

Bahçede zengin bir ortanca varlığına ve geniş bir çiçeklenmeye sahip olmak için doğru önlemlerin alınması tavsiye edilir. Yapılacak ilk şey, kesinlikle bu çiçek türü için ideal bir toprak seçimi yapmaktır . Turbadan oluşmalı ve özellikle taze ve asidik olması esastır.

Diğer birçok bitkinin aksine, ortanca oldukça nemli bir ortamı umursamaz ve aynı zamanda soğuk sıcaklıkları da sever. Ayrıca ortanca, günlerini döven güneşte “geçirmeyi” sevmez.

Bu nedenle bu çiçekler için az güneş alan veya tam gölgede bir yer seçmek önemli olacaktır . Sulama aşamasında, demineralize su veya her halükarda düşük kireçli su tercih edilmelidir.

O halde, sözde dal tekniği hakkında bilinecek ne var ? Birkaç basit adımda çok sayıda ortancayı nasıl elde edeceğinizi öğrenelim. Tamamen doğal bir çoğaltma ve size hiçbir maliyeti yok. İşte bununla ilgili tüm detaylar.

dal tekniği

Ortanca yetiştirmek için kullanılacak topraktan bahsetmiştik. Turbanın yanı sıra perlitli ve kumlu bir toprak da vazoya yerleştirilebilir.

Ortancalarınızın gelişmesi için verimli saksı toprağının doğru karışımını oluşturmak çok önemlidir. Ardından, bir dal yardımıyla bu çiçeğin inanılmaz bir çoğalmasını elde edebileceksiniz . Basit ve gerçekten etkili bir yöntem. Doğru prosedürü görelim.

Yetiştirme ortancaları

Bir veya daha fazla tomurcuğu olan bir bitkinin bir kısmının, yani bir kesimin ayrılması tavsiye edilir . En az 10 santimetre uzunluğunda olmalı ve tabanında bir düğüm bulunmalıdır. Bu kesimin büyük yaprakları olmamalıdır. Ayrıca, küçük olanlar sadece üstte ve küçük miktarlarda bulunmalıdır.

Toprağın yeterince nemli olması için alt tabakayı sulamanız gerekecektir. Bu noktada sapı en az 3 santimetre derinliğe sokabilirsiniz. Kesimlerin tabanına önceden belirli bir jel köklendirme maddesi yerleştirmeniz gerekecektir.

Birkaç hafta sonra, ortancalarınızın mevcut çiçekleri nasıl çoğalttığını göreceksiniz . Basit bir dalla elde edilebilen bir çoğaltma, çünkü bu çiçek, yukarıya yerleştirilen sürgünlerden alınan kesimler sayesinde mükemmel bir şekilde çoğalır.