Press ESC to close

Deneyimli bahçıvanlar neden kibritleri saksılara koyar?

Yeşil bitkiler yetiştirmek moralinizi yükseltir ve doğal olarak karbondioksit ve nemi emdikleri için sağlığınıza katkıda bulunur. Ne gurur! Bitkinin iyi bir yer aldığı bir daire, koza ve şenlik beklentilerinizi karşılar. İşte bu yüzden bu kibrit hilesini benimsemek, bitkilerinize yardımcı olur ve onları neredeyse sıfıra yakın daha güçlü ve güzel yapar!

Kibrit kutuları

Bitkileriniz gelişiyor: toprak, iyi maruz kalma, sürekli bakım. Zararlılar istila edene kadar her şey yolunda gidiyordu! Bu haşereler utanmadan gövdelere ve yapraklara yerleşerek bitkilerinizi ve ailenizin sağlığını tehlikeye atar. Tepki vermeliyiz! Saksı hilesinde ekilen kibritleri deneyin ve göreceksiniz, her şey normale dönecek. Bu küçük günlük nesneyle zaten pek çok numara biliyordunuz: kibrit. Kokuları gidermek için tuvalette bir tane kırın… örneğin!

Ailece ev bitkilerinize iyi bakmak ne büyük bir zevk Bazen haşereler tarafından şımartılır...

Bitkilerinize nasıl iyi bakılır? Birkaç maç yeter

Kırmızı bir topla taçlandırılmış bu küçük kibritler, bitkilerinizin bakımını üstlenebilir.

  •  Bitkilerdeki yaprak bitlerini ortadan kaldırın

Bakımınıza rağmen, bitkilerinizin üzerinde unlu bitler, larvalar ve yaprak bitleri kabuklanır. Özsuyu alırlar ve tarlalarınızın sağlığını bozarlar. İlk içgüdünüz kimyasallara yönelmek olacaktır. Zararlıdırlar, biyolojik olarak parçalanmazlar, ayrıca size pahalıya mal olabilirler. Sadece bir kovucuya ihtiyacınız var; zaten seninle: maç.

Bu tahta çubuk, potasyum klorat, antimon trisülfit ve amonyum fosfattan oluşur. Bu kimyasal elementlerin kombinasyonu bitkiler için bir gübre ve aynı zamanda yaprak bitlerine karşı bir kovucu oluşturur.

Acil bir durumda, baş aşağı 8 ila 10 çubuk dikin ve mümkünse yağmur suyu serpin. Bir hafta sonra, operasyonu ve bunu üç hafta boyunca tekrarlayın. Sonuç çok çabuk gelecek ve istenmeyen misafirlerden kurtulacaksınız.

Daha eksiksiz olmak gerekirse, başka bir antiparaziter, doğal ve etkili var : sarımsak dişlerinin suda maserasyon . Gerçekten de hazırlık ve kullanım arasında daha fazla zaman geçer: bu arada kibritler yeşil bitkilerinizi gözetler.

  • Bitkileri gübreleyin

Bitkilerinizde cesaret yok; saksılarda saksı değişimine ihtiyaç duyarlar. Tereddüt etme ! Kompost eklemeden önce kökleri boşaltmayı düşünmek, kil toplarını tencerenin dibinde bırakmak için bundan yararlanmanız önerilir. Zamanında gübreleme için yine : . Bu sefer onların diğer bileşeni: fosfor. Özellikle genç bitkiler için kök sisteminin gelişmesine yardımcı olur. Her zaman baş aşağı olacak şekilde bir düzine kibrit dikerek gübrenizi sulayarak dağıtmış olursunuz.

 Büyüyen bitkiler için başka uzun vadeli doğal gübre çözümleri vardır: kahve telvesi ve muz kabuğu maserasyon . Muz, suda fermente edilerek, onsuz yapılması utanç verici olan besin maddeleri sağlar.

Bir haşere istilası durumunda müdahale etmek ve bitkilerinizin sağlığı için birkaç kibrit yeterlidir. Doğal arka plan tedavileri için, size iyi bakan bitkilerin nazik varlığıyla sessizce evinizin parlamasını sağlamaya yetecek kadar ucuz ve etkili başka çözümler mevcuttur.