Deri ayakkabılar kışın giyilmeleri sonucunda esnekliklerini ve kalitelerini kaybederler. Uzun ömürlerini garanti altına almak ve parlaklıklarını mümkün olduğunca korumak için doğal ve etkili bir yol var. Ayakkabılarınızı her gün cilalamanızı sağlayacak malzemeyi bu yazıda keşfedin!

Yerle doğrudan temas halinde olan deri ayakkabılar düzenli bakım gerektirir. İster orada biriken sıçramalardan toz ve lekeleri çıkarmak için, aynı zamanda canlı renklerini korumak için. Neyse ki, ayakkabıların yüzeyindeki tüm kir izlerini giderebilen ve onları yeniden parlatan bir bileşen var.

Deri ayakkabıları parlatan bu madde nedir?

Zamanla deri ayakkabılardaki cila çatlamaya ve pürüzsüz, parlak görünümünü kaybetmeye başlayabilir. Bu durumda ayakkabı bakım ürünlerine başvurmanıza gerek yoktur. Kilerinizde ihtiyacınız olan her şey var!

Deri ayakkabıları parlatmak için mucizevi bir malzeme olan soğan

yarıya kesilmiş soğan

Deri ayakkabılarınızın  tüm  ihtişamını  korumak  için bu inanılmaz tekniği deneyin. Tek bir soğan alın ve her ayakkabının yarısını kullanmak için ikiye bölün. Daha sonra soğan parçasıyla ayakkabının tüm köşelerini ovalayın, ardından aynı işlemi ikinci ayakkabı için tekrarlayın. Deriyi cilalamadan önce kurumasını bekleyin. Tek yapmanız gereken favori ayakkabılarınızı giymek.

Deri ayakkabılara parlaklık kazandırmak ve temizlemek için diğer doğal ipuçları

Deri ayakkabıların parlamasını sağlamak için doğal, kolay erişilebilir ve ucuz malzemelere dayanan bir dizi basit ipucu var. Bunlar kendi ayakkabı cilanızı yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ayakkabıları zeytinyağı ve limonla parlatın

Zeytinyağı ve limon

Deriyi temizlemeye ve işlemeye ek olarak, bu numara deri çizmelerinizi, ayak bileği botlarınızı ve ayakkabılarınızı dökülmelere ve  toz kalıntılarına karşı korur . Başlamak için, ayakkabınızın üzerine birkaç damla zeytinyağı dökün, ardından yumuşak, kuru bir bezle tüm yüzeyi dairesel hareketlerle silin.  Son olarak birkaç damla limon ekleyin. Ayakkabılarınız yeniden yeni gibi olacak!

Balmumu ve terebentin ile ayakkabıları ovun

Ayakkabılarınızı parlatmak için başka bir doğal ipucu istiyorsanız, bu balmumu karışımını deneyin. Çok etkili olan  bu ürün, deriyi derinlemesine beslerken parlaklık verir. Bu hazırlığı yapmak için ihtiyacınız olacak:

  • 60 cl terebentin;
  • 100 gr balmumu;
  • 60 cl su;
  • 25 gr Marsilya sabunu.

Terebentin eklemeden önce bir tencerede balmumu eritin. Ardından suyu kaynatmak için ikinci bir tencere alın ve içindeki Marsilya sabununu seyreltin. İki tencerenin içeriğini karıştırın ve soğumaya bırakın. Son olarak, bu ev yapımı ayakkabı cilasını yumuşak kıllı bir fırça kullanarak ayakkabınıza uygulayın ve sonuçlara hayran kalın.

Ayakkabıları sütle silin

Süte batırılmış bez

 Buzdolabından bir karton süt alın , ayakkabı cilası olmadan deri ayakkabılarınızın bakımı için çok faydalı olacaktır  .  Bir parça pamuğu sütle ıslatın ve ayakkabının üzerinden geçirin. Yüzeyi ovalayıp temizledikten sonra birkaç dakika kurumasını bekleyin ve son olarak yumuşak, temiz bir bez kullanarak ayakkabılarınızı parlatın. Aynı şekilde temizleme sütü de ayakkabılarınızı parlatmak için kullanabilirsiniz.

Ve böylece ayakkabılarınız yeniden parlayacak ve parlayacak. Botlarınızı ve deri ayakkabılarınızı giymeden önce bu birkaç ipucunu kullanmaktan çekinmeyin.

ev