Yaratıcı ve işlevsel bir şekilde yeniden kullanılabildikleri için deterjan kapaklarını atmaktan kaçınmak daha iyidir.

deterjan kapakları

Kalemlik ve torpido gözü ya da sevimli oyuncak kuklalar gibi çeşitli kullanışlı ve eğlenceli nesneler yaratabileceğiniz birçok nesneye yeni bir hayat verebiliriz.

Deterjan kapakları ile ne yapılmalı

Bu malzemelerin yaratıcı geri dönüşümü, aksi takdirde kaybolacak malzemelere ikinci bir şans vermemizi sağlayan bir faaliyettir. Bu aynı zamanda aile ile yaratıcı zaman geçirmenin veya çocuklara geri dönüşümün ve sürdürülebilirliğin önemini öğretmenin bir yolu olabilir .

Pratikte, eğlenceli yeni ürünler yaratmak için iyi bir şekilde kullanılırsa, deterjan kapakları altın kadar değerli olabilir .

Ayrıca plastik şişeler bulaşık makinesi deterjan kutusu olarak da kullanılabilir . Bu durumda, şişeyi yatay olarak ikiye bölün ve alt yarısını bulaşık makinesi deterjanıyla doldurun. Şişenin üst kısmını dağıtıcı olarak kullanarak, her yıkama yükü için gereken deterjan miktarını tam olarak dağıtabilirsiniz .

renkli kapaklar yumuşatıcı

Plastik tüketiminizin çevresel etkisini azaltmak için plastik şişeleri kullandıktan sonra her zaman geri dönüştürmeyi unutmayın . Birkaç basit adımla okyanuslarımızda ve sahillerimizde oluşan atık miktarını azaltmak için üzerinize düşeni yapabilirsiniz.

Deterjan kapaklı küçük yaratıcı nesneler

Yaratıcı geri dönüşüm, sıklıkla çöpe attığımız malzemelerden yeni kullanışlı ve eğlenceli nesneler yaratmak için basit ve eğlenceli bir çözümdür . Yeniden kullanabileceğimiz en yaygın malzemeler arasında, kalem tutucular ve nesne tutucular veya küçük oyuncak kuklalar yapmak için kullanılabilen deterjan kapakları ve mutfak kağıdı karton ruloları buluyoruz.

Sert karton, silindirler

Deterjan kapaklı bir kalemlik oluşturmak için , bir dizi renkli kapak toplayın, iyice yıkayın ve kurutun. Hazır olduklarında, birbirine yapıştırılarak sağlam ve dirençli bir yapı oluşturulabilir . Bu şekilde, ofis veya çocuk masası için mükemmel olan orijinal renkli bir kalemlik elde edeceksiniz.

Bunun yerine mutfak kağıdının karton ruloları, anahtarlıklar veya cüzdanlar gibi depolama birimleri oluşturmak için kullanılabilir. Bunları yapmak için, ruloyu farklı uzunluklarda parçalara ayırın, iki kenardan birini kapatın ve akrilik veya sulu boya renkleri ile boyayın. Kuruduktan sonra çıkartma, sim veya payetlerle süslenebilir ve böylece benzersiz ve kişiselleştirilmiş nesneler yaratılabilir.

Çocuklar için oyuncaklar

Çocuklar için sevimli oyuncak kuklalar yapmak için deterjan kapakları ve karton rulolar da kullanılabilir . Bunları yapmak için deterjan kapaklarını sulu boyayla boyayın ve gözler, burun ve ağızla süsleyin. Daha sonra karton ruloları kapaklarla aynı uzunlukta parçalar halinde kesip altlarına yapıştırarak kuklanın bacaklarını oluşturabilirsiniz.

Dekoratif kısım ise renkli şapkası yumuşatıcı kepi olan minik erkeklerin papyon gibi fiyonkları olacak . Bu sayede minikler için eğlenceli kendin yap oyuncakları elde edilmiş olacaktır.

Deterjan kapağı geri dönüşümü

Yaratıcı geri dönüşüm   , sıklıkla çöpe attığımız malzemelerden yeni kullanışlı ve eğlenceli nesneler yaratmamızı sağlayan eğlenceli ve yaratıcı bir aktivitedir . Kalemlik ve torpido gözü ya da deterjan kapakları ve karton rulolarla küçük oyuncak kuklalar yapmak, yapılabileceklerin sadece bir örneğidir. Tek sınır hayal gücümüz ve yaratıcılığımızdır.

Geri dönüştürmeye ve benzersiz ve kişiselleştirilmiş nesneler yaratmaya çalışmak, aile ile vakit geçirmek veya çocuklara geri dönüşümün ve sürdürülebilirliğin değerini öğretmek için de bir fırsat olabilir.

ev