Deterjan ve bir diş sarımsağı birleştirerek benzersiz bir şey yapalım. Bu harika bir Japon yöntemidir.

Asla vazgeçemeyeceğinizden emin olduğumuz inanılmaz bir çarenin tüm sırlarını açıklıyoruz . Bu, evinizde yaşadığınız çok can sıkıcı bir sorunla mücadele etmenize yardımcı olacak gerçekten etkili bir yöntemdir.

Deterjanlı Japon yöntemi

Bulaşık deterjanı, mutfağımızdaki bulaşıkları temizlemek için evlerimizde her zaman bulunan evrensel bir üründür . Gerçekte, temizleyici, antibakteriyel ve dezenfektan özellikleri göz önüne alındığında, Japon yönteminin birçok tarifinde bir bileşen olarak da kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, deterjanın da yararlı olduğunu herkes bilmez çünkü özellikle yaz aylarında yararlı olabilecek başka bir gizli yeteneği vardır.

Püskürtülecek deterjan

Bugün size evde yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olacak inanılmaz bir tarif hazırlayabileceğinizi bildiriyoruz. Bu yöntem birçok haşere kontrol şirketi tarafından da kullanılmaktadır .

Burada deterjanın nasıl kullanılacağını ve ne için olduğunu açıklayacağız. Evde zaten olduğundan emin olduğumuz tarifin tamamlanması için başka bir malzeme eklemelisiniz . Ancak sirke eklemek isteğe bağlı bir karardır.

Doğal sarımsaktan böcek ilacı yapalım

Bugün sizlere içeriğinde bulaşık deterjanı da bulunan doğal sarımsaklı insektisit nasıl yapılır onu anlatacağız . Bu insektisit özellikle karınca gibi böceklere karşı etkilidir.

Özellikle yaz aylarında karıncalar çoğalır ve evimizi ciddi bir şekilde işgal ederek kilerlere ve evimizin diğer köşelerine saldırır. Çoğu zaman, bir haşere kontrol şirketiyle iletişime geçme veya kimyasallar satın alma kararı gibi, genellikle çok pahalı olan sert yöntemlere başvururuz.

Ancak gerçekte, evinizde bulunan malzemelerle böcek ilacı yapmak gibi eşit derecede etkili ve daha doğal çözümler olduğunu bilmelisiniz . Birkaç diş sarımsağı suyla dolu bir tencereye batırmanız ve kaynatmanız gerekir.

doğal sarımsak böcek ilacı

Sonra isterseniz sirke ve bulaşık deterjanı ekleyin . Tüm karışım nihayet soğuduğunda, bir sprey şişesini doldurmanız ve bu sıvıyı gerekli olduğunu düşündüğünüz tüm köşelere püskürtmeye başlamanız gerekecek.

Bu sayede artık evinizi istila etmiş olan karıncaların tüm izlerini ortadan kaldırmış olursunuz. Aslında, bu böcekler, bu bileşenlerin verdiği kokulara tahammül etmediklerini ve sadece evde onları püskürttüğümüz herhangi bir yerden uzaklaşacaklarını bilmelisiniz.

Ancak bu doğal böcek ilacının kokusu bizim ve çocuklarımızın burun deliklerinde bile dayanılmaz geliyorsa, en sevdiğimiz uçucu yağdan birkaç damla da eklemeye karar verebiliriz. Koku duyumuz bu noktada artık tarife koyduğumuz sirke ve sarımsak kokusunu algılamayacak ve bunun yerine uçucu yağımızdan çok daha fazla hissedecektir.

Karıncaları ise kullanmaya karar verdiğimiz bulaşık deterjanı ile güçleri artırılan sarımsak ve sirke ile uzak tutacağız.