Deterjanı kabartma tozuyla birleştirerek şaşırtıcı ve gerçekten beklenmedik bir sonuç elde edersiniz. Bu sayede sadece bu ürünü kullanarak tüm evi temizlemiş olursunuz.

Deterjan ve kabartma tozu

Kabartma tozu gibi doğal ev ürünleri kullanmak sadece ekolojik bir seçim değildir . Evi temizlemek için kesinlikle doğal ürünler kullanarak çok sayıda şişe ve dolayısıyla daha az plastik satın almaktan kaçınmış olursunuz. Ama aynı zamanda çok tasarruf edersiniz çünkü evinizdeki malzemelerle çözebilirsiniz.

Hatta evinizde bulunan basit bir deterjanı karbonat ile birleştirerek, artık diğer ürünleri satın alamayacağınızı göreceksiniz. Doğal ürünler de çok etkilidir ve banyodan mutfağa evinizin temizliğinde sıklıkla tercih edilmelerinin nedenlerinden biri de budur .

sodyum bikarbonat

Bu durumda, daha önce de söylediğimiz gibi, deterjan ve karbonatı birleştirerek evdeki farklı yüzeyleri temizlemek için kullanabileceğiniz yeni bir ev yapımı temizleyici yaratacağız . Şimdi bunu nasıl daha temiz hale getireceğimizi görelim. Neye ihtiyacınız olduğunu söyledik ve neredeyse kesinlikle evinizde her şey zaten var. Aşağıda bu temizleyicinin nasıl hazırlanacağına dair tüm detaylar yer almaktadır.

Deterjan ve kabartma tozu: yeni ev temizleyicisi

Bu nedenle söylediğimiz gibi iki ürün kullanarak bir deterjan oluşturacağız: deterjan ve bikarbonat . Bunu yapmak gerçekten çok basit ve çok az zamanınızı alacak. Bu sayede ev temizliği için birçok farklı deterjan almaktan kurtulmuş olursunuz. birlikte görelim

Bu temizleyiciyi oluşturmak için bir kase alın ve içine yarım bardak kabartma tozu dökmeye başlayın. Ardından deterjanı ekleyin, çeyrek bardağa ihtiyacınız olacak . Ve şimdi kıvamın doğru olması için yavaş yavaş bir bardak su ekleyin. Çok sıvı veya çok kalın olmamalıdır. Bir şişeye dökün.

deterjan

Kabartma tozu genellikle temizlik için kullanılır ve onu mükemmel yapan çok sayıda özelliğe sahiptir. Kabartma tozu ile mutfaktan banyo armatürlerine kadar her yüzeyi, ayrıca yerleri, mobilyaları ve daha fazlasını temizleyebilirsiniz. Özellikleri onu çok yönlü kılar.

Sodyum bikarbonatın özellikleri arasında antibakteriyel olmasıdır. Aslında bikarbonat ile dezenfekte etmeye gideceksiniz ama her şeyden önce kötü kokuları nötralize edebildiği için de ortadan kaldırmış olacaksınız. Dezenfekte eder, kabuklanma ve kireç oluşumuna yardımcı olur. O halde, oluşturduğumuz bu temizleyiciyi nasıl kullanacağımıza bakalım.

işte bu temizleyiciyle ne temizlenir

Bu ev yapımı temizleyicinin nasıl yapıldığını ve karbonatın özelliklerini gördükten sonra şimdi de onu nerelerde kullanabileceğimize bir bakalım. Gördüğümüz gibi bu temizleyiciyi ocağı temizlemek için kullanabilirsiniz . Sadece dökün ve önce ovalayın ve ardından her şeyi çıkarmak için nemli bir bezle silin.

Banyoda da kullanabilirsiniz . Bu durumda klozeti temizlemek için sadece içine dökün ve klozet fırçası yardımıyla ovarak lekeleri çıkarın. Etki etmesi için birkaç dakika bekletin ve ardından tuvaleti yıkayın. Bunlar, onu kullanabileceğiniz yollardan sadece birkaçı.

ev