Görünmez bir fermuarı hızlı ve kolay bir şekilde dikin, sadece bu kullanışlı aracı kullanın. İşte nasıl yapıldığı.

görünmez fermuar

Görünmez bir fermuarı dikiş makinesiyle dikmek zor görünebilir , ancak birkaç basit adımı izleyerek ve doğru baskı ayağını kullanarak, yeni başlıyor olsanız bile profesyonel bir sonuç elde edebilirsiniz . Bu görünmez fermuarı yapmanın adımlarını görelim .

Görünmez fermuar: kumaşı hazırlayın

Başlamadan önce , ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir . Görünmez fermuarımızı yapmak için tabii ki bir fermuara ve ardından onu dikeceğimiz kumaşa ihtiyacımız olacak . Ayrıca bir dikiş makinesine , fermuarı takacağımız kumaşın rengiyle uyumlu görünmez fermuar ayağına ve ipliğe ihtiyacımız olacak .

Bu noktada işimizin temeli olan kumaşı hazırlayabiliriz Elimizdeki kumaşı aynı boyda olacak şekilde iki parçaya ayırıyoruz . Bu nedenle kesim tam olarak kumaşın ortasında veya her durumda fermuarı dikmek istediğimiz yerde yapılmalıdır . Öyleyse, kumaşın iki parçasının mükemmel bir şekilde hizalandığından emin olalım . 

Fermuarı hazırlayın ve sabitleyin

Şimdi dikeceğimiz fermuarı görünmesin diye alabiliriz Kaydırıcıyı açın ve fermuarı dişleri kumaşın üzerine gelecek şekilde yerleştirin . Fermuarın kumaşın kenarı ile mükemmel bir şekilde hizalanması gerekir, bu nedenle bu ayrıntıya dikkat edin . Ayrıca imleç kumaş parçasının sonunda konumlandırılmalıdır .

görünmez fermuar

Bu detaylar yerleştirildikten sonra fermuarı kumaşa iğne ile sabitleyerek dikiş sırasında hareket etmesini engelleyebiliyoruz Bunu yapmak için fermuarın üst kısmına bir iğne yerleştirerek başlıyoruz ve ardından diğer iğneleri de tüm uzunluğu boyunca düzenli aralıklarla yerleştiriyoruz . 

Görünmez fermuar ayağını takın

Görünmez fermuarlar oluşturmak için özel ayak , fermuar dişlerine yakın dikiş yapmanızı sağlayan iki yan yive sahiptir . Kullanmak için dikiş makinesine takmamız gerekiyor . Ardından standart ayağı çıkarın ve görünmez fermuarları dikmek için olanla değiştirin Ardından, ayağın doğru şekilde sabitlenip sabitlenmediğini kontrol ediyoruz . 

Artık kumaşı ayağın altına sağ tarafı gelecek şekilde yerleştirerek fermuarı dikmeye başlayabiliriz . Kumaşın üst kenarından başlayarak, fermuarın dişlerine dokunmadan mümkün olduğunca yaklaşarak dikişe başlıyoruz . Kumaşın sonuna kadar dikmeye devam ediyoruz ve aynı işlemi kumaşın diğer kısmı için de tekrarlıyoruz .

görünmez fermuar

Son olarak fermuarın her iki tarafını da dikkatlice diktikten sonra son bir kez dikişi kontrol ederek düz olduğundan ve kırışma olmadığından emin oluyoruz . Ardından, fermuarı açıp dişlerin dikişin altında gerçekten gizlenip gizlenmediğini kontrol etmek yararlı olabilir . Herhangi bir hata fark edersek , dikişi tekrarlayarak düzeltebiliriz . 

Bu basit adımları takip ederek , dikiş makinesiyle görünmez bir fermuarı doğru alet sayesinde çok basit bir şekilde dikmek mümkündür . Açıkçası, doğru bir sonuç almak için zaman ayırmanız ve işi çok sakin bir şekilde yapmanız gerekiyor . Biraz pratikle görünmez bir fermuar dikmek çocuk oyuncağı olacak .

ev