Sadece iğne kullanılarak dikiş makinesi yardımı olmadan pantolonun belini büyütmek mümkündür. Sadece birkaç basit ipucunu takip edin ve bir terziye ihtiyacınız olmayacak.
pantolon bel

Pantolonun beli için küçük dikiş işlerinin nasıl yapıldığını bilmek günlük hayatta son derece faydalı olabilir.

Tek iğne ile küçük terzilik işleri

Bir dikiş makinesi olmadan bir giysiyi nasıl kısaltacağınızı veya bir pantolonu nasıl genişleteceğinizi bulmak size para kazandırabilir ve daha kişisel bir gardırobunuz olmasına yardımcı olabilir. Bu yazıda, bu küçük dikiş projelerini yapmak için bazı temel adımlarda size yol göstereceğiz.

Başlamadan önce, elinizde olması gereken birkaç şey var. Dikiş iğnesi ve ipliği, makas ve şerit metre olduğundan emin olun. Ayrıca, bir giysiyi kısaltmanız gerekirse, bazı iğnelere ihtiyacınız olacaktır.

Dar kot giyen genç adam

Bir giysiyi kısaltmakla başlayan ilk adım, istenen uzunluğu ölçmektir. Giysiyi ne kadar kısaltacağınıza karar verdikten sonra, giysinin iç kısmında uzunluğu işaretlemek için iğneler kullanılabilir.

Referans noktalarının giysinin her iki tarafında aynı olduğundan emin olduktan sonra kısaltma noktası işaretlenir. Daha sonra parçanın içindeki kumaşı kesmek için makas kullanılır.

Şimdi, az önce kestiğiniz kenarın etrafında düz bir dikiş yapmak için dikiş iğnenizi ve ipliğinizi kullanın . Düz bir dikişi nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, size yardımcı olacak pek çok çevrimiçi öğretici bulunmaktadır. Tüm kenar dikildikten sonra, ucu içe doğru katlayın ve katlanan kenarı yerinde sabitlemek için başka bir düz dikiş kullanın.

Pantolonun belini artırın

Dikiş makinesi olsun ya da olmasın dikiş deneyimi olmayanlar için başımız büyük belada, bu durumda öğreticiler gerçek bir nimettir. İğneye, ipliğe ve yükseğe aşina olmamız (ne olduğunu bilmeyenler için parmaklarımızı koruyan küçük bir nesnedir) bilmemiz bile hayatımıza hayat veren dikiş makinesini kullanma konusunda bizi yeterli kılmıyor. kendi kurallarına göre .

Bu nedenle, daha basit ve daha basit araçlar, meslekten olmayanlar için daha “ulaşılabilir”. Bizi şimdiden en kara umutsuzluğa sürükleyen beli genişletme ihtiyacına dönersek, birkaç olasılığımız var.

Kot, pantolonun belini artır

Dikiş makinesi kullanmadan pantolonunuzun belini büyütmek için iğne, lastik ve dikiş ipliği kullanabilirsiniz. Pantolonun bel kısmını açıp iç kısmındaki lastiği dikerek ilerleyebilirsiniz, ardından bel bandını ilmeklerle kapatabilirsiniz. Bu sayede pantolonun bel çevresi daha geniş olacaktır. Bu, biraz genişletmeniz gerekiyorsa.

Yanlarında bir parça kumaş bulunan bir pantolonu genişletmek için , pantolonla uyumlu kumaş almanız ve bazı temel dikiş becerilerine sahip olmanız gerekecektir.

Kadın pantolon belini diker

Nasıl devam edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • Gerekli ölçüleri alın ve pantolonu genişletmek için gereken kumaş miktarını belirleyin.
  • Pantolonun her bir tarafı için bir tane olmak üzere iki ikizkenar üçgen oluşturmak için aynı boyutta iki kumaş parçasını kesin.
  • Bu noktada, artıkları dikmek için gerekli alanı yaratmak için pantolonun yan dikişlerini açın.
  • Üçgenleri pantolonun yanlarına dikin ve dikişin çok sıkı olmasını önlemek için küçük bir kenar boşluğu bırakın.
  • Dikiş tamamlandıktan sonra, yıpranmayı önlemek için kumaşın kenarlarını düz bir dikişle bitirin.
  • Son olarak, işi tamamlamak için pantolonun yan dikişlerini birleştirin.

Bu şekilde, eşgüdümlü artıkların eklenmesi sayesinde   pantolonlar büyütülecek  ancak orijinal giysinin şekli ve stili korunacaktır. Yapamazsak alternatif? Andre’yi terziye götürün ya da kilo verme diyetine başlayın!

ev