Hepimizin kullandığı günlük bir nesne olan diş macunu önemli bir sır saklıyor gibi görünüyor.

Diş macununun alt kısmında sıra

Diş macunu paketine yakından bakarsak, tüpün tabanındaki küçük renkli karenin anlamını ve imalarını keşfedebiliriz.

Diş macunu, dişleri temizlemek için

Dişleri temizlemek için maddelerin kullanılması eski çağlara kadar dayandığından, diş macununun icadı için kesin bir tarih yoktur.

Ancak Romalıların dişlerini temizlemek için kemik tozu, ezilmiş deniz kabukları, yumurta kabukları ve kabartma tozu karışımı kullandıklarına dair kanıtlar var .

Modern bir diş macunu üreten ve pazarlayan ilk şirket 1955’te Crest’ti, ardından Colgate ve onu takip eden diğer birçok şirket geldi. Günümüzde farklı ağız hijyeni ihtiyaçlarını karşılamak için birçok diş macunu çeşidi bulunmaktadır .

diş macunu tüpleri

Diş macunu her gün kullandığımız bir üründür . Günde 3-5 defa diş, ağız ve ağız temizliği için kullanılır. Çok yaygın olmasına ve bize defalarca aşina olmasına rağmen, bazı insanlar hiçbir zaman belirli ayrıntılara dikkat etmemiştir.

Aksine bazı daha titiz, dikkatli ve titiz kişiler, her diş macunu tüpünün tabanında renkli bir kare olduğunu ve bu detaya farklı anlamlar yüklediğini fark etmişlerdir.

Diş macunu tüpünün altını hizalayın

Bazı insanlar, diş macunu tüpünün tabanındaki karenin renginin, diş macununun ağız hijyeni için bileşimi ile ilişkili olabileceğini varsaymış ve her bir renkle farklı bir anlam ilişkilendirmiştir.

Diş fırçaları ve diş macunu

Yukarıda açıklanan teoriye göre, bazı insanlar yeşil kareli diş macunu tüplerinin doğal içeriklerden yapılmış bir ürün içerdiğine inanıyor.

Bunun yerine, tüpün tabanındaki renk şeridi mavi ise, tıbbi nitelikteki bileşenlerle karıştırılmış doğal içerikler vardır.

Bunun yerine, bu teoriye göre, diş macununun esas olarak yalnızca birkaç doğal elementin eklendiği kimyasal bileşenlerden oluştuğunu gösterdiğinden, kırmızı kare en endişe verici olacaktır.

Siyah kareli tüp, şimdiye kadarki en kötü tüp olarak kabul edilir. Bu teoriye göre aslında diş macununun bileşiminin esas olarak kimyasal olduğunu gösterir.

bitmiş tüp

Görünüşe göre renkli kare ile ilgili mesele, internette yayılan başka bir aldatmaca, yani sahte haber . Aslında, renkli işaret süpermarketlerde, ev geliştirme mağazalarında, eczanelerde ve parfümerilerde satılan hemen hemen her üründe kullanılır ve tüpün nereden kesilip mühürleneceğini gösterir.

Diş macunu hattındaki renkli işaret aslında onu paketleyen makinelerin sensörleri tarafından kullanılan bir işarettir . Bu, konunun arkasındaki gerçek gibi görünüyor.

Aslında renkli kare, bisküvi, süt, meyve suları ve tetrapak paketleri gibi diğer birçok gıda ürününde de bulunur ve makinelerin optik sensörleri için bir sinyal olarak kullanılır.

ev