Diş macunu ve yumuşatıcı birlikte mucizeler yaratabilir, işte bunları tuvalette birlikte kullanırsak ne olur?

Diş macunu ve yumuşatıcı

Diş macunu ile yumuşatıcıyı bir araya getirirseniz ne olabileceği hakkında hiçbir fikriniz yok ve bunu kesinlikle daha önce hiç yapmamışsınız. Diş macununun dezenfektan etkisi ve yumuşatıcının yumuşatıcı etkisi, çok temiz ve hoş kokulu bir tuvalet elde etmek için mükemmel olacaktır. Peki bu karışım nasıl elde edilir? Nasıl hazırlanır? Az miktarda malzemeye ihtiyacınız var ve bunu ellerinizle yapabilirsiniz, işte nasıl yapılacağı!

Diş macunu ve yumuşatıcıyı karıştırın

Diş macunu ve yumuşatıcıyı karıştırarak ev temizliğinde , özellikle de banyoda etkili bir karışım elde edersiniz. İşte ihtiyacınız olan şey ve bu karışımı nasıl yapacağınız:

  • 125 ml yumuşatıcı;
  • 1 yemek kaşığı diş macunu.

İki malzemeyi bir bardağa koyun ve mükemmel bir şekilde karışana kadar dikkatlice karıştırın. Her iki malzeme de mükemmel şekilde eridiğinde, birçok küp şeklinde plastik bir kalıp alın ve elde edilen karışımı içine dökün.

Karışım bitene kadar küp küp doldurun ve kalıbı dondurucuya koyun. Küpler katılaştığında kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte bu küpleri ne için kullanabilirsiniz?

Tuvaleti temizlemek için küpleri kullanın

Diş macunu ve yumuşatıcının karıştırılmasıyla elde edilen küplerin banyo, özellikle tuvalet temizliğinde etkili olduğunu biliyor muydunuz? Aynen öyle, tuvalete bir küp koyun, bir süre bekletin ve ardından temizlemeye devam edin.

Tuvalet fırçasını alıp kuvvetli bir şekilde tuvalet duvarlarına sürün; her sarı veya kirli lekenin hemen kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca en inatçı kir kalıntılarını ve kireç kalıntılarını da ortadan kaldıracaksınız. Tüm kötü kokuları yok edecek ve odanın her yerinde hoş bir koku bırakacak olan bu karışım sayesinde tuvalet kokulu ve hoş kokulu olacaktır.

Karışım fincanda etkilidir

Diş macunu hem diş temizliği hem de ev temizliği için mükemmel bir müttefiktir . Tuvaletin dibinde biriken deterjan kalıntılarını veya çoğu zaman duş ızgarasında kalan sabun kalıntılarını gidermek için ideal olan diş macunu, yalnızca birkaç dakika içinde mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor .

Seramiğe parlaklık ve parlaklık kazandırmak için yumuşatıcı ile karıştırılarak tüm kireç çözücü etkisini banyoya yerleşen kir üzerinde gösterir. Kısa sürede fırçası sayesinde lekeleri çıkarmanızı sağlar ve artık kötü koku bile kalmaz.

diş macununun gizli kullanımları

Kokuyu da diğer kokulara göre daha güçlü olan ve onları etkisiz hale getirmeyi başaran diş macunu verir. Bu karışımla evde tuvalet temizliğinde kullanabileceğiniz deterjanı hazırlayabilir ve çoğu zaman etkisiz olan ürünlere çok fazla para harcamaktan kurtulabilirsiniz.

Diş macununun türünü ve dolayısıyla tercih edilen aromayı ve ayrıca çeşitli kokularda bulunan yumuşatıcıyı seçebilirsiniz . Hazırladığınız küpleri dondurucuya yerleştirerek banyo deterjanınız hiç bitmeyecek ve evinizde istediğiniz zaman elinizin altında olacak. Kokuyu banyoya yaymak için tuvaletteki diş macununu da kullanabilirsiniz , işte bunu nasıl yapacağınız:

  • Boruyu alt ucun köşelerinden kesin;
  • Tüpte küçük delikler açmak için bir iğne kullanın;
  • Biraz diş macununun serbest kalması için hafif bir baskı uygulayın;
  • Kapağı biraz gevşeterek takılı bırakın.

Şimdi diş macunu tüpünü klozetin içine koyun . Tuvalette sifonu çektiğinizde diş macununun kokusu suya yayılacaktır. Alternatif olarak, tuvalet suyuna en sevdiğiniz esansiyel yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Bu sayede tuvaleti her kullandığınızda ortamda hoşunuza giden kokuya sahip olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, temiz ve kokusu giderilmiş bir tuvalete sahip olmak için bu malzemeleri kullanmak basittir, bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz çünkü hem diş macunu hem de yumuşatıcı genellikle evde bulunur!

ev