Diş macununun amacı sadece ağız kokusunu gidermek, dişlerimizi beyazlatmak ve onların sağlığını iyileştirmek değildir. Gerçekten de hepimizin bilmekten ve her şeyden önce benimsemekten faydalanacağımız bir dizi ev içi kullanım var. İşte bu olmazsa olmaz hamurun yayında birden fazla ipe sahip olduğunu gösteren şaşırtıcı derecede pratik teknikler.

Bu makaledeki tüm ipuçlarının diş sağlığınızla hiçbir ilgisi yoktur. Gülümsemenizi aydınlatmanın yanı sıra  diş macununun  çeşitli kullanım alanları olabilir    . İşte onunla yapabileceğiniz en az 7 şey.

diş macunu

Diş macununun 7 alternatif kullanımı

  1. Diş macunu kauçuk tabanları temizler

kauçuk taban temizliği

Beyaz spor ayakkabı tabanları çok çabuk kirlenme eğilimindedir. Kauçuk malzemesini diş macunu ile beyazlatmak için diş fırçasına biraz koyun  ve tabanın kenarlarına sürtün . Ardından nemli bir bezle tüm kiri temizleyin.

  1. Diş macunu, vernikle boyanmış tırnakları parlatır

 Beyazlatıcı diş macununuzun bir damlası, vernikle renk  değiştiren tırnakları açmak için   fazlasıyla yeterli olabilir  . Bunu yapmak için diş macununu tırnaklarınıza uygulayın ve ardından bir tırnak fırçası ile nazikçe fırçalayın. Ardından diş macununu durulayarak çıkarın. Tırnaklarınızın doğal rengi tamamen geri gelene kadar işlemi tekrarlayın  .

  1. Diş macunu tırnak deliklerini doldurabilir

Aramızdaki en çok kendi işini yapanlar çivi deliklerinden şikayetçi. Belirli bir ürün olan macunla tıkanabilen bu delikler   daha ucuz olan diş macunu ile doldurulabilir . Bölgeye bir kat boya ile rötuş yapabileceğiniz ilginç bir alternatif.

  1. Diş macunu bir elmas yüzüğü temizleyebilir

pırlanta yüzük temizliği

Size şaşırtıcı gelse de, bir diş macunu ile elmas yüzüğünüzü gerçekten parlatabilirsiniz. Bunu yapmak için,  kullanılmış bir diş fırçasına biraz koyun ve halkayı yeni gibi görünene kadar hafifçe ovalayın.

  1. Diş macunu kalıcı işaretleyiciyi silebilir

 Kalıcı bir kalem izini çıkarmak için , söz konusu bölgeye sürmeden önce nemli bir beze biraz diş macunu sürün  . Ardından bezi durulayıp diş macununu çıkaracaksınız.

  1. Diş macunu gözlüklerin buğulanmasını önler

Gözlüğün camında oluşan sisle karşı karşıya kalan yüzücüler,  bunu önlemek için şaşmaz bir teknik biliyorlar . Ve bu diş macunundan başkası değil. Gözlüklerinizi buğulanmaya karşı korumak için, bu ürünle emprenye edilmiş bir bezle silmeniz yeterlidir.

  1. Diş macunu, cam eşyalardaki çizgileri giderir

Aynalar, pencereler, akıllı telefon ekranları ve gözlüklerin tümü, aşınma veya yanlış kullanım nedeniyle camları çizilme olasılığı olan nesnelerdir. Burada da yine basit bir diş macunu  bu izlerin parlamasını sağlarken görünmesini de engelleyebilir.

Bu ipuçları, diş macununun manşetinde birden fazla hile olduğunu gösteriyor. Tabii ki, ilk rolü göz ardı edilmemelidir.   Bu arada dişleri beyazlatmak, çürükleri ve diş eti hastalıklarını iyileştirmek    için kendi ev yapımı diş macununuzu yapabilirsiniz  .

ev