Dışarı çıkmadan önce çantanıza bir tıraş bıçağı koymak, pek çok yaygın sorunu çözebilir. O yüzden sen de yapmaya başlamalısın, ne işe yaradığını öğrenir öğrenmez artık bırakmayacaksın!

Çantada jilet

Bir tıraş bıçağını çantada taşımak genellikle çok uygundur. Aslında, bu sizin için birçok sorunu çözebilir ve siz bunu bilmiyorsunuz bile. Aşağıda, çantanızdaki bir tıraş bıçağının ne işe yarayabileceğini göreceğiz. Bir tıraş bıçağının aklınıza bile gelmeyen kullanım alanları, neler olduklarına ve bu durumda nasıl kullanılacağına bakalım.

Tıraş bıçağı

Çoğu giysi zamanla yıpranır ve çok daha kırılgan hale gelir. Bunlar kiri daha kolay emer ve gerçek bir mıknatıstır. Bazen, kıyafetleri olduğundan daha eski gösterdiği için gerçekten kötü olan tüyleri yaratırsınız.

Tiftik tüm giysilerde ama özellikle daha koyu olanlarda yapılır. Bunları çıkarmak için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz ama elbette yıkamadan başlayabilirsiniz. Bu giysileri yeni, tiftiksiz olanlardan ayırın, aksi takdirde bir çeşit kirlenme olacaktır. Ama onları nasıl kaldırabilirim? Birlikte görelim.

Tıraş bıçağıyla tüyleri nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır

Tıraş bıçağı ile bu sorunu çözebilirsiniz ve bunun için her zaman yanınızda taşımalısınız. Hatta pantolon ya da kazakların üzerinden nazikçe jiletle geçmek o can sıkıcı tüyleri çıkarmak için yeterli olacaktır. Birkaç saniye sonra tüyler uçacak ve giysileriniz artık eski görünmeyecektir.

Ancak, tiftiği çıkarmanın başka yolları da vardır . Örneğin, koli bandı veya ponza taşı kullanabilirsiniz. Ayrıca yıkama sırasında deterjana yarım bardak beyaz sirke eklenmesi kıyafetlerin yıpranmamasına yardımcı olacaktır. Bu harika bir müttefik.

Tüyleri bu şekilde çıkarın

Az önce de söylediğimiz gibi çamaşır makinesine değil de yıkama sırasında bir bardak sirke koymak bunların zarar görmesini engellemeye yardımcı olur. Aslında sirke, kimyasal ürünlerin agresif etkisini azaltır ve tiftik oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Ayrıca sirke ile çamaşırlar daha temiz ve yumuşak olur.

Sirkeyi her yıkamada kullanabilirsiniz çünkü zamanla çamaşırların liflerine zarar veren kimyasallar içeren deterjanların aksine bu, çamaşırlarınıza hiçbir şekilde zarar vermez. Özellikle hapların daha kolay oluştuğu yünlü giysiler.

tiftik

Yün sürtünmeye neden olur ve bir battaniye veya ceketle temas ettiğinde bile süveter küçük haplar oluşturur. Yünlü kazakların tüylerini çıkarmak daha özen ister ve jilet bunun için uygun değildir . Bunun yerine, önce mikrodalgada iyice kurutarak veya yenisini kullanarak bir sünger kullanabilirsiniz.

Yünlü kazaklarda yıkama sırasında da oluşabilen tüy bırakmamak için her zaman yünlüler için hassas bir program seçin. Bunlar , çamaşırlara zarar vermemek için özel olarak tasarlanmıştır ve tüm çamaşır makinelerinde bu özel işlev vardır.

ev