Kışın elbise asmak hafife alınamayacak bir işlemdir. Soğuk hava ve yağmur, çamaşırlarınızı açık havaya asmanın etkinliğini engelleyebilir. Bu nedenle, çoğu kişi her şeyi hızlı, etkili ve hızlı bir şekilde nasıl kurutacağını merak ediyor. Kış aylarında çarşafların en iyi nasıl kurutulacağını görelim.

çamaşır mandalı

Sıcakları ve yaz aylarını sabırsızlıkla bekleyen birçok insan var. Daha fazla ışıkla günlerin tadını çıkarmanın yanı sıra, yaz genellikle yaşama sevinci ve tasasızlıkla eş anlamlıdır. Ancak bu sezon, klasik günlük yurt içi operasyonları en iyi şekilde gerçekleştirmek için de ideal. Bunlardan biri de kesinlikle askılı giysilerdir .

Sıcak aylarda çamaşırlarınızı çamaşır makinesinde yıkadıktan sonra açık havada kıyafet ve çarşaf asma imkanına sahip olacaksınız. Sıcak hava ve güneş ışınları, her şeyin güvenli, etkili ve hızlı bir şekilde kurumasını sağlar. Üstelik bu hareket, kıyafetlerinize her zaman yoğun, taze ve temiz bir koku garanti edecektir .

Ancak tüm yıllar – açık bir şekilde – aynı zamanda uzun ve soğuk kış aylarının varlığıyla da karakterize edilir . Ayrıca sonbahar ve kış aylarında sık sık yağmurlar ve çok soğuklar görülür. O halde bazı bölgelerde don ve kar yağışı nedeniyle durum daha da kötü olabilir. Açık havada çamaşır ve çarşaf asma sorunu nasıl çözülür ?

Soğuk kış aylarında çarşaflar nasıl kurutulur: işte en iyi çözümler

Yazımızın konusu, belirli bir öğe türü ile ilgilidir: sayfalar . Her zaman taze ve temiz çarşaflarda uyuyabilmek, herkese önerdiğimiz çözümdür. Ve bu, hem hijyen açısından hem de tamamen pratik ve rahat bir nedenle.

çarşaflar nasıl kurutulur

Yatağımızın mikrop ve bakteri yuvası olmaması için çarşafları ayda en az 3 veya 4 kez değiştirmek şarttır . Bu anlamda en “takıntılı” olanlar çarşafları daha da sık değiştirir.

Çamaşır makinesinde çarşaf yıkamak belirli hareketler gerektirir. Aslında tek başlarına yıkanmaları gerekecek ve renkli unsurları beyaz olanlardan ayırmak daha iyi olacaktır. O halde tavsiye, kumaşa zarar vermemek için asla 40°’yi geçmemektir.

Çarşaflar yıkandıktan sonra sıra onları kurutmaya gelir . Bahsedildiği gibi sıcak aylarda sorun yok. Sadece onları güneşe koyun ve kısa sürede kuru, taze ve hoş kokulu çarşaflara sahip olacaksınız. Ve kışın? Soğuk aylarda çarşaflarınızı etkili bir şekilde kurutma sorununu nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır .

Çarşafları yıkadınız ama nereye asacağınızı bilmiyor musunuz? İşte kullanabileceğiniz bazı püf noktaları

Önerdiğimiz ilk çözüm, bu elemanları çamaşır makinesinden kurutucuya taşıyarak çarşafları kurutmaktır . Ancak, bu cihaz sizin mülkiyetinizde olmayabilir. Ayrıca, bazı kumaşlar çok hassastır ve bu cihazla çok fazla kurutma döngüsü “tutmayabilir”. Ancak prensip olarak çift kurutma döngüsünü etkinleştirerek fazla su sorununu çözeceksiniz. Ve diğer hileler ?

Sac kurutma

Ayrıca kurutma makinesi kullanımı tüketim açısından da ideal değildir. Çarşaflarınızı daha doğal ve ekonomik bir şekilde kurutmak istiyorsanız o zaman evin hangi odasının en uygun olduğunu değerlendirmek önemli olacaktır. Kurutma askısına asılan çarşaflar az nemli ve yeterli havalandırmalı odalara yerleştirilmelidir . Aslında nem, duvarlarda küf oluşturabilir ve çarşaflarınızın “güzel” kokusunu kaybetmesine neden olabilir.

Tavsiye, çarşafların kurutulması sırasında bir nem alma cihazının etkinleştirilmesi veya odanın penceresini hafif açık bırakılmasıdır . Bu sayede bu elementler daha hızlı ve mümkün olan en doğal şekilde kurur.

O halde soğuk aylarda hepimiz ev ortamını ısıtmak için radyatörleri açarız . Kurutma rafını bu elemana yaklaştırmak çarşafların daha hızlı kurumasını sağlayacaktır.

Bu tavsiye incelemesini, antik kökenlere ilişkin özel bir çözümle kapatıyoruz. Kurutma rafını yerleştirmeyi seçmiş olduğunuz odaya, içine pirinç konulan bez torbaları da yerleştirmeniz mümkün olacaktır . Bu mama, odadaki fazla nemi emerek çarşafların taze ve temiz kalmasını ve kokusunun bozulmadan kalmasını sağlayan özelliklere sahiptir .

ev