Düşük sıcaklıklarda, soğuk her zaman daha yoğundur. Odayı ısıtmak için bunu evin pencerelerine koymanız yeterli.

Kadın pencereleri temizliyor

Kışın düşük sıcaklıklar kesinlikle hoş değildir ve evin odalarına girdiklerinde daha da kötüdür. Bazı evler sırtlarını güneşe gelecek şekilde veya rüzgar yönüne doğru yönlendirilir ve evin pencereleri temel bir rol oynar. Düzgün bir şekilde yalıtılmamış veya eski değillerse, dışarıdan soğuk havanın içeri girmesi ve dışarıdan ısınma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Çok para harcamadan nasıl düzeltilir? Uzmanlar ilginç bir yöntem öneriyor.

Evde soğuk algınlığı: faktörleri ve nedenleri belirleme

Ev soğuksa birçok faktör olabilir, her şeyden önce ortam için yetersiz ısıtma veya yeterli iç sıcaklığa ulaşmak için çok düşük. Sadece bu da değil, bazen evlerin kendileri de sıcak havanın dışarı çıkmasına ve soğuk havanın doğrudan pencerelerden içeri girmesine izin verecek şekilde eskimiş ve doğru şekilde yalıtılmamıştır .

evde soğuk

Hiç şüphe yok ki, çoğu durumda tasarruf etmek, gece için bir battaniye eklemek veya mutlak soğuk günlerde panjurları kapatmak tercih edilir . Ve pencereler evdeki soğuğun en önemli nedenlerinden biridir: Yalıtılmamışlarsa, eskiyseler veya her halükarda yanlış monte edilmişlerse, soğuk havanın cereyandan içeri girmesi olasıdır. Bununla da kalmayıp, ısıtma hiçbir zaman doğru sıcaklığa ulaşamayacak ve sıcak hava dış ortama dağılacaktır.

Pencereleri yalıtarak tasarruf etmenin bir yolu var mı?

Para tasarrufu sağlayan evin pencerelerini yalıtmanın yöntemi

Isıcam, evin kışın sıcak, yazın serin kalması için benimsenen çözümlerden biridir. Sektörde uzman bir kişi tarafından doğru bir şekilde monte edilirse , dağılma olmaz ve ay sonunda faturanızı daha fazla ödemeyeceğiniz açıktır.

Isı kaçarsa ve ev soğuksa, çoğu insan sıcaklığı yükseltmeye ve faturada çok para ödemeye eğilimlidir. Bunun yerine, pencerelere ve durumlarına bir göz atmalısınız.

Çift camın ekonomik alternatifi mevcuttur ve ek kurulum maliyeti olmaksızın doğrudan uygulanır. Yıldız ürün, genellikle malzemeleri veya nesneleri darbelere veya darbelere karşı korumak için kullanılan balonlu ambalajdır.

pencereler için balonlu naylon

Pencerenin tamamen kaplanması için doğru boyutta bir baloncuklu ambalaj kağıdı almanız yeterlidir. Yerleştirmeden önce camı su, sabun ve bir damla çamaşır suyu ile zenginleştirilmiş bir madde ile nemlendirin.

Etkilenen kısmı nemlendirerek, sıcak havayı içeride ve donma sıcaklıklarını dışarıda tutmak için balonlu sargı doğrudan uygulanabilir. Bu ucuz numara yaz aylarında da kullanılabilir, böylece ev ortamını ısı içeri girmeden serin bırakır.

Bununla birlikte, paradan tasarruf etmek için bu yöntemi benimsemeniz, daha sonra bir pencere değişikliğini veya soğuk, nem ve küfü zıtlaştırarak profesyonel yalıtımı değerlendirmeye çalışmanız önerilir .

ev