Yaz aylarında sivrisinekler her zaman geri döner, bu nedenle  sinekliklerden  vazgeçmek neredeyse imkansızdır. Ancak, bu can sıkıcı böceklerin ziyaretinden kaçınmanın başka yöntemleri de vardır. Onları uzak tutmanın doğal ilaçları arasında sivrisinek önleyici bitkiler vardır . Bunlar sivrisineklerin hoşlanmadığı kokular yayarak gerçek bir bariyer oluşturur. Ayrıca dış mekan dekorasyonu için mükemmeldirler. Ne olduklarını görelim.

Lavanta

Lavanta en popüler sivrisinek kovucu bitkilerden biridir. Birkaç çeşidi vardır ama sivrisinekleri uzak tutanı şifalı lavantadır.

Limon otu

Balkona citronella mumları koyanlar var, her iklime uyum sağlayan çok yıllık bitkiyi balkona koymayı tercih edenler var.

Sardunya

Sardunya kokusu sivrisinekleri rahatsız eder. Bu bitki türü gölgeyi sever ve büyümesi kolaydır.

kedi nanesi

Uzun çim tutamlarıyla karakterize edilen kedi nanesi, sivrisineklere ve diğer böceklere karşı etkili bir kovucudur.

monarda

Monarda yazın çiçek açan ve kırmızımsı çiçekleri olan bir bitkidir. Bergamota benzeyen aroması mükemmel bir sivrisinek kovucudur.

Kadife çiçeği

Güçlü ve kalıcı bir kokusu ve kırmızıdan turuncuya ve parlak sarıya kadar rengarenk çiçekleri vardır.

Tütsü

Tropikal ülkelerden bir dış mekan süs bitkisidir. Ilıman bölgelerde iyi yetişir ancak kışın soğuktan korunması gerekir.

lantana camara

Ağırlıklı olarak kıyı bölgelerinde yetişen spontan bir bitkidir. Kokusu keskindir, böcekleri uzak tutmak için mükemmeldir.

Okaliptüs

Yapraklar, antibakteriyel ve dezenfektan etkiye sahip olan uçucu bir yağın elde edildiği mavimsi bir renk ile karakterize edilir.

aromatik bitkiler

Fesleğen, nane ve biberiye sivrisinekleri, arıları, yaban arılarını ve diğer böcekleri uzak tutmak için etkili kovuculardır.