Bitkileriniz için ideal bir gübrelemeyi garanti eden gerçekten inanılmaz ve ekolojik doğal gübre ve böcek ilacı. Keşfetmenize izin verdiğimiz çözüm aynı zamanda parazitleri uzak tutmanızı da sağlıyor. Detaylar burada.

Gübre ve böcek ilacı

Bitkileriniz , her zaman istenen meyveleri garanti etmek için içsel özellikleri ve en iyi yöntemler dikkate alınarak en iyi şekilde yetiştirilmelidir. Aslında her bitkinin sağlıklı büyümesi için doğru çevre koşullarına ihtiyacı vardır.

Aslında bazı bitkilerin her gün bol miktarda sulanması gerekir. Diğerleri ise daha az suya ve güneş ışınlarıyla az ya da çok doğrudan temasa ihtiyaç duyar. Ancak bu yönlerden bağımsız olarak her bitkinin en iyi şekilde gübrelenmesi gerekir .

İdeal toprağa ek olarak, gübrelerle ilgili genel açıdan doğru desteğin sağlanması önemli olacaktır. Piyasada işini yapan bazı kimyasal gübreler var, ancak uzun vadede bir tür hoş olmayan çevre kirliliğine neden olabilirler. Ayrıca bu gübreler uzun vadede toprağı zayıflatır.

Bu nedenle en iyi çözüm, gübre, humus, yumurta kabukları ve diğer birçok benzer element gibi doğal gübreleri kullanmaktır . Ancak bu yazıda, bitkileriniz için harika bir gübre keşfetmenize izin veriyoruz . Bu çözüm, sağlıklı ve güçlü büyümelerini sağlamanın yanı sıra haşereleri ve diğer istenmeyen konukları bitkilerinizden uzak tutmaya yardımcı olacaktır.

Beklenmedik doğal gübre ve böcek ilacı: İşte detaylar

En iyi gübreler , bitkileri en iyi şekilde beslemek ve üzerinde büyüdükleri toprakta her zaman tam verimliliği garanti etmek için ideal maddelerle sağlanmalıdır . Doğada harika bir gübre görevi görebilen otsu bir bitki vardır. Isırgandan bahsediyoruz. İşte bitkilerinize verebileceğiniz bu organik organik gübre ile ilgili tüm detaylar.

ısırgan otu

Azot, potasyum, kalsiyum, demir ve benzeri maddeler, bahçenizdeki her bitkinin optimum büyümesi için gerekli unsurlardır . Bu ve diğer maddeler, ısırgan otunun maserasyonundan elde edilen özel bir solüsyonda bulunur. Tam olarak ısırgan yumuşatır ve aslında bitkilerinizin mükemmel büyümesine katkıda bulunur. Bu sıvı aynı zamanda tüm parazitleri de uzak tutacaktır.

Bu nedenle, inanılmaz bir doğal gübre olmasının yanı sıra, ısırgan masereti de geçerli bir doğal böcek ilacı olacaktır . Bitkileriniz haşereler ve diğer böcek zararlıları tarafından saldırıya uğramayacak.

Bitkiler için en tehlikeli parazit yaprak bitleridir . Bitkinin yapısını zayıflatır, yaprakların düşmesine veya kıvrılmasına neden olur ve sonuç olarak, nihai mahsulün tamamını büyük ölçüde zayıflatır. Kesinlikle dikkate alınması gereken bir şey. Bu nedenle, önleyici bir şekilde hareket etmek temel önemde olacaktır.

Bahçenizi en iyi şekilde gübrelemek ve istenmeyen misafirleri uzak tutmak için ısırgan otu nasıl yapılır öğrenmek ister misiniz ? Yazımızı okumaya devam etmeniz yeterli.

Isırgan yumuşatma

Isırgan özü , en iyi performans gösteren doğal pestisitlerden biridir . Parazitler bitkiyi zayıflatır ve uzun vadede onu hasta etme riskini taşır. Bu nedenle bahçemizi korumak için müdahale etmek gerçekten çok önemli. Ayrıca ısırgan otu bitkileri en iyi şekilde gübreleyerek her besin maddesini bünyesinde barındıran bir gübre görevi görür.

Isırgan otu gübresi ve doğal böcek ilacı

Isırgan otunun gerçekten inanılmaz bir ikili işlevi . Şimdi, bitkileriniz için koruma ve büyüme kaynağı olarak temel bir element olan ısırgan masörünün nasıl yapıldığını görelim.

Önemli sayıda ısırgan otu elde etmek için eldiven ve diğer bahçe aletlerinin kullanılması tavsiye edilir. Bu noktada, birkaç litre su ile birlikte çok büyük bir kaba konulacaklar . Miktarlar bahçenizin büyüklüğüne bağlı olacaktır.

Zaten 24-36 saat sonra ısırgan otunun tüm yakıcı maddeleri yanacaktır. Konteynerden maserat kokusunun yoğun olacağını ve sıvının kararmış olduğunu göreceksiniz. Maserasyon birkaç gün sürebilir. Tüm sıvıların salınması için gereken süre geçtikten sonra işlemlere devam edebilirsiniz.

Bu ısırgan otu sıvısından bir miktar 10 miktar temiz su ile karıştırın. Bu sıvı bitkilerinizi sulamak için kullanılabilir. İdeal bir gübrelemeye sahip olacaksınız ve tüm bitkileriniz artık tehlikeli böceklerin ve ot parazitlerinin saldırısına uğramayacak .