Doğal beyazlatıcı: Beyaz ve tertemiz çamaşırlar için çamaşır makinesinde sadece 1 yemek kaşığı yeterlidir!

Çamaşır yıkarken asıl amaç kıyafetleri temiz, hoş kokulu ve taze hale getirmektir. Çamaşırları beyaz yapmak için kullanılan bazı ürünler genellikle çok agresif ve çevre için tehlikelidir. Örneğin, genellikle çok sayıda kirletici içeren çamaşır suyu kullanılır. Tam da bu nedenle, çamaşırları her zaman beyaz ve temiz hale getirmek için alternatif, doğal ilaçlar bulmak gerekir. Nasıl olduğunu öğrenin.

Doğal beyazlatıcı: Beyaz ve tertemiz çamaşırlar için çamaşır makinesinde sadece 1 yemek kaşığı yeterlidir!

Doğal beyazlatıcı: Beyaz ve tertemiz çamaşırlar için çamaşır makinesinde sadece 1 yemek kaşığı yeterlidir!

Perkarbonat

Kabartma tozuna alternatif olarak, çok benzer bir ürün olan perkarbonat kullanabilirsiniz. Bu bileşen çamaşırları beyazlatmak için çok etkilidir ve aynı zamanda çamaşır suyuna kıyasla çevre dostu bir şekilde hareket eder, bu nedenle çevreye zarar vermez. Çamaşır makinenizin sıvı deterjanına 1 yemek kaşığı perkarbonat ekleyin, yıkama programını yüksek sıcaklığa ayarlayın ve yıkayıcıyı çalıştırın. Beyaz giysilerdeki lekeler çok inatçıysa, yeni gibi beyaz bir çamaşır elde etmek için 2 yemek kaşığı perkarbonat koymanızı öneririz.

Dilerseniz giysileri çamaşır makinesinde yıkamadan önce su ve perkarbonata batırabilirsiniz. Lekeler kaybolacak ve çamaşırlar tekrar parlayacaktır.

Hidrojen peroksit

Hidrojen peroksit, özellikle çevreyi kirletmeden aynı sonuçları elde etmenizi sağladığı için ağartıcıya geçerli bir alternatiftir. Çamaşır makinesinde hidrojen peroksit kullandığınızda, tüm giysilerinizi zarar vermeden nazikçe beyazlatan belirli prensipler etkinleştirilir. Açıkçası, bu ürünü çok dikkatli kullanmanız gerekir, çünkü dozları aşarsanız, oldukça toksik ve tehlikeli bir madde haline gelebilir.

Deterjan çekmecesine 1 çorba kaşığı hidrojen peroksit dökün, yıkama programını başlatın ve sonuca hayran kalın.

Limon

Limon kesinlikle mutfakta asla eksik olmayan bir malzemedir, ancak çamaşır yıkamak için de mükemmeldir. Aslında, bu bileşen mükemmel beyazlatma özelliklerine sahiptir. Deterjan çekmecesine 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyin ve yıkamaya başlayın. Giysiler çok sararmışsa ve inatçı lekeler varsa yemek kaşığı miktarını artırın. Limon, tüm giysilerinizi beyazlatmanın yanı sıra onları lezzetli ve taze bir koku ile dolduracaktır.

Gördüğünüz gibi, çamaşırlarınızı her zaman beyaz ve parlak hale getirmek için çok etkili doğal ilaçlar var. Şu andan itibaren çamaşır suyu ve diğer kimyasallara elveda diyebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde çamaşırlarınız parlayacak ve yeniden parlayacaktır.

ev