Sadece 10 sente mal olan olağanüstü bir doğal gübre. Evet, doğru okudunuz! Birkaç madeni para ile bitkilerimizin tekrar çiçek açmasını, sağlıklı, gür ve canlı hale getirilmesini sağlamak mümkündür. Daha az deneyimli bahçecilik bile gübrenin sağlıklı bitki ve çiçek büyümesi için ne kadar önemli olduğunu bilir, ama hangisi?

Piyasada çoğu kimyasal bazlı olan birçok kişi var: buna değer mi? Kesinlikle işe yarıyor, ama çevreye ne pahasına? İdeal seçim doğal bir gübre ve daha da iyisi düşük maliyetlidir. Aşağıda size çok kolay bir tane nasıl yapılacağını anlatıyoruz, ancak şaşırtıcı efektlerle.

Kabartma tozu ile inanılmaz bir doğal gübre yaparsınız!

Bitkilerde bikarbonat

Bunu hiç söyler miydin? Kabartma tozunun binlerce kullanımı arasında, gübre de varHepimizin mutfak kilerinde bir miktar var ve her günün birçok küçük ve büyük zorluğunu çözmemize yardımcı oluyor, ama gerçeği söyleyin, bu kullanımdan bile şüphelenmiyorsunuz, değil mi?

Ve bunun yerine, bir anda, kısa sürede bitkilerinizin tekrar çiçek açmasını, hatta en hırpalanmış olanları bile, kabartma tozuna dayalı doğal bir gübrenin nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Tek yapmanız gereken, bir litre suya bir çay kaşığı kabartma tozu eşdeğeri koymak, iyice çalkalamak ve mükemmel bir şekilde çözmek.

Burada hazır. Bitkileri ayda bir kez bu çözelti ile sulayın ve şaşırın! Diğer şeylerin yanı sıra, karışım mantar ve zararlılara karşı mükemmel bir caydırıcıdır. Fidanlıklar ve uzman “yeşil başparmaklar” tarafından en çok kullanılan püf noktalarından biridir, sadece denemek zorundasınız!

İki numaralı yöntem: şimdi deneyin!

Bitkilerde bikarbonat

Az önce ortaya çıkardığımız kabartma tozu ve su karışımı başka bir şekilde de kullanılabilir. Bu durumda, bir sprey içine koymanız ve hem yeşil hem de çiçekli bitkilerinizin yapraklarını buharlaştırmanız gerekir.

Bunu yaparak, sadece daha güçlü ve daha güçlü hale gelmekle kalmayacak, aynı zamanda mantar ve zararlılardan tamamen arınmış olacaklardır. Sadece ayda bir kez yapın ve sonuçlar garanti edilir. Yani, gördüğünüz gibi, elinizde bu kadar kolay, geçerli ve ucuz bir tane olduğunda kimyasal gübrelere başvurmaya gerek yoktur. Evde asla eksik olmaması gereken kabartma tozu, sadece birkaç kuruşa mal oluyor ve gerçekten birçok şeye hizmet ediyor.

Özellikle bu gübre, çevreye etkili ve kesinlikle zararsızdır, kullanmamak gerçekten utanç verici olur.