Doğal herbisit, bahçedeki her bitkiye zarar veren yabani otlara ve parazitlere karşı en iyi ilaçtır.

Doğal ot öldürücü

Evinizin bahçesine bakmak ve onu güzelleştirmek için her şeyi yapmaya ve her ürünü satın almaya hazırsınız. Hatta birçoğu pek işe yaramayan ürünleri satın almak için yüzlerce avro harcamaya bile hazır.

Yabani otlardan kalıcı olarak kurtulmak için doğal ot öldürücü

Yabani otlar her türlü toprağı mahvedebilir , bu yüzden insanlar genellikle zararlı kimyasal ürünler kullanarak onlara saldırır .

Ne yazık ki bunun hiç de iyi bir fikir olmadığını, hatta tam tersini söylemek gerekiyor. Kimyasal ürünler, kolaylıkla anlaşılabileceği gibi, sadece doğaya ve çevremize, dolayısıyla biyoçeşitliliğe değil, aynı zamanda insan sağlığına da zarar veren toksik ve zararlı maddelerdir . Bu nedenle bunlardan her zaman kaçınılmalıdır.

Hiçbir şeye veya kimseye zarar vermeden çok daha fazlasını yapabilen doğal ilaçlar, örneğin doğal bitki ilaçları vardır. Üstelik bu ilaç, maksimum 0,50 sent harcayarak doğrudan evde de hazırlanabiliyor . Etkili, görkemli, mucizevi bir ürün elde etmek için yalnızca çok az malzemeye sahip olmanız yeterlidir.

İşte doğal bir herbisit nasıl hazırlanır

Yabani otların tümü istilacı yabani otlardır, ilkbaharda çoğalırlar ve sebze ve bahçe sebzelerinden daha hızlı büyürler . Bu yabani otlar arasında gramigna, romice, stumpione ve lapa bulunur .

Tek çare bunları ortaya çıkmadan ortadan kaldırmaktır, bu çare yayılmalarını engeller. Bu tür bitkilere karşı kullanılabilecek birçok yeşil ürün bulunmaktadır. Genellikle zaten herhangi bir evin kilerinde bulunan ortak malzemelerle hazırlanırlar.

Bunların arasında sirke, tuz, yemeklik su, bikarbonat yer alıyor . Tuz ve sirke ile doğal bir bitki ilacı hazırlamak için sadece birkaç dakika yeterlidir.

Dakikalar içinde bitkilerden kurtulmamızı sağlayan iki doğal içerik

En iyi doğal herbisit ve en çok tavsiye edilen, iki buçuk litre su, 500 ml sirke ve 500 ml tuzdan oluşur. Tüm malzemeleri birlikte karıştırın, elde edilen homojen bir sıvıdır ve doğrudan yabani ot bitkilerinin üzerine püskürtülmesi gerekir . Tedavi 15 gün boyunca tekrarlanmalıdır.

Yabani otlara karşı bir başka inanılmaz çare de yemek pişirme suyudur. Ne kadar saçma görünse de, pişirme suyu mükemmel bir müttefiktir ; inanılmaz etkilerle yabani otların çoğalmasını anında engellemeye yardımcı olur. Bu nedenle makarnayı her hazırladığınızda, daha sonra binlerce farklı şekilde kullanabileceğiniz suyu muhafaza etmeniz önerilir, hepsi faydalıdır.

Dezenfektan olduğu için örneğin bulaşıkları yıkamak veya yabani otları yok etmek için kullanılabilir . Bu durumda bitkilerin kökleri hariç tüm yeşil kısımları ve toprak altında bulunan her şeyin yakılması şeklinde hareket edildiğini söylemek gerekir. Yani kesinlikle yeşil bir çözümdür, ancak kesin bir çözüm değildir.

Doğal bir herbisit olarak bikarbonat

Sonuç olarak, doğal bitki öldürücünün hazırlanmasında kullanılacak son bileşen, mutfakta kullanışlı olan sodyum bikarbonattır çünkü binlerce durumda büyük bir müttefik olduğu ortaya çıkar. Bu aynı zamanda bir dezenfektandır, iyice temizlemenizi ve herhangi bir lekeyi yok etmenizi sağlar.

Yakın zamanda filizlenen yabani ot bitkilerinde kullanıldığında bile inanılmaz derecede etkili olan değerli bir içeriktir. Ancak köklü yabancı otların yok edilmesinde kullanıldığında çok iyi sonuç veremez .

ev